Assan Elektronik’ten 2018’de Yüzde 30 Büyüme Hedefi

ASSAN Elektronik, yeni ürünlerinin etkisiyle 2018’de yüzde 30 büyüme öngörüyor. Endüstriyel elektronik alanında müşteriye özel tasarım ve üretim yapan ASSAN Elektronik, LED aydınlatma alanında büyümesini sürdürüyor.

Assan Elektronik’ten 2018’de Yüzde 30 Büyüme Hedefi
28.11.2017
421
A+
A-

ASSAN Elektronik, yeni ürünlerinin etkisiyle 2018‘de yüzde 30 büyüme öngörüyor. Endüstriyel elektronik alanında müşteriye özel tasarım ve üretim yapan ASSAN Elektronik, LED aydınlatma alanında büyümesini sürdürüyor. 2014 yılında yaptıkları yatırımlar ile LED aydınlatma ürünlerini yüksek teknoloji kullanarak üretim yaptıklarını kaydeden ASSAN Elektronik Genel Müdürü Lütfi Pişiren, “2017 yılını da planlamalarımıza uygun olarak, ciroda yaklaşık yüzde 40 büyümeyle kapatacağız. 2018 yılında ürün gamımıza katmaya devam edeceğimiz yeni ürünlerle yüzde 30 büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

LED aydınlatma ürünlerinin kullanım alanının genişlemesiyle ağırlıklı olarak bu alanda faaliyet gösterdiklerini belirten Lütfi Pişiren, LED aydınlatma armatürlerin tasarım ve üretimini yaptıklarını söyledi. 2013 yılında DMY Şirketler Grubu bünyesine katıldıktan sonra, büyük bir değişim içine girdiklerini aktaran Pişiren, şu an faaliyet gösterdikleri Dudullu OSB‘deki fabrikaya taşındıklarını ve yeni yatırımlarla LED aydınlatma ürünlerini yüksek teknoloji kullanarak üretim yapan öncü firmalardan biri olduklarını bildirdi.

Pişiren, ayrıca müşterilere proje montajı, yazılım ve donanım konusunda rehberlik hizmetlerinin yanı sıra özel ürün imalatını da içeren çözümler sunduklarını iletti. Öte yandan, GPRS, Zigbee, Power Line Carrier gibi teknolojileri kullanarak akıllı çözümler sunmaya başladıkları bilgisini veren Pişiren, “NYXX markası ile endüstriyel ve mimari grupta iç mekan armatürlerimiz, Assan markası ile dış mekan armatürlerimiz ve Mars Power markası ile güç kaynaklarımız müşterilerimize sunuyoruz. 185 çalışanımızla yılda yaklaşık 10 milyon LED üretiyoruz” şeklinde konuştu.

Afrika, Türk cumhuriyetleri ve Ortadoğu pazarına odaklandı.

Enerji tasarrufu açısından kullanıcılar tarafından LED’in tercih edilirliğinin artmasıyla Türkiye’de ve globalde bu sistemlerin daha da yaygınlaşacağına dikkat çeken Lütfı Pişiren, kendilerinin de elektronik kart üretim alanında teknolojik yatırımlarını 2016 yılı sonunda tamamladıklarını ve bu teknolojileri LED aydınlatma ürünlerin imalatında kullandıklarını belirtti. Ayrıca bu modern dizgi tesisleri ile değişik sektörlerdeki pek çok ana sanayi firmasına yan sanayi hizmetleri verdiklerini de ekledi. Bunun yanı sıra montaj bantlarını modernleştirerek verimliliği yüzde 40 artırdıklarını açıklayan Pişiren, son iki yılda yatırımlara bağlı olarak ciroda yaklaşık yüzde 40 büyüme gerçekleştirdiklerini kaydetti. Pişiren, şöyle devem etti: “LED aydınlatma ürünleriyle, yurt içi ve dışında birçok büyük proj ede yer alıyoruz. Sahip olduğumuz üretim kapasitesi ve teknolojileri ile yurt içi dışına LED armatür satıyoruz. 2016 yılında üretimlerimizin yüzde 25’ini dış pazara aktardık. 2017 yılında bu rakamın yüzde 30 gerçekleşmesini bekliyoruz. 2018 yılı ve sonrası için Afrika ve Türk cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da yeni pazar arayışlarımız devam ediyor.”

Verimlilik ve akıllı çözümler alanında çalışmalar yapıyor.

Ar-Ge çalışmalarıyla tüm ürünlerde farklı teknikler geliştirerek, maliyet ve performans verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalar yaptıkları bilgisini veren Lütfı Pişiren, mekanik aksam iyileştirmelerinin yanında, ürünlerde sensör teknolojilerini entegre ederek enerji verimliliklerinde kayda değer kazanımlar sağlamayı hedeflediklerini bildirdi. Yaptıkları Ar-Ge çalışmalarında olumlu sonuçlar aldıklarını ifade eden Pişiren, şunları kaydetti: “2016 yılında yüzde 6 olan Ar-Ge bütçemizi, 2017 yılında yüzde 9.5’e yükselttik. Ar-Ge birimini yeniden yapılandırarak ürünlerde verimlilik artışına yönelik çalışmalarımız kısa vadeli hedeflerimizi oluştururken, akıllı çözümlere yönelik çalışmalarımız orta vadeli hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Dünya Gazetesi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.