Plajyolu Tramvay Geçidi

Plajyolu tramvay geçidi dekoratif aydınlatma çalışması ile ışıl ışıl bir görünüme kavuştu. Renkli wallwasherlar alt geçidin duvarlarını amber renkte boyarken, geçidin giriş ve çıkış bölümleri de mavi LED şeritleriyle çevrelendi.

Plajyolu Tramvay Geçidi
11.03.2020
223
A+
A-

Plajyolu tramvay geçidi dekoratif aydınlatma çalışması ile ışıl ışıl bir görünüme kavuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yapılan çalışmalar ile Mevlana Kavşağı’nda mevcut olan alt geçit yıkılarak, Akçaray Tramvay Hattı’nın Kuruçeşme bölgesine devam ettirilen kısmına alt geçit inşa edildi. Yapılan yeni alt geçit 18 metre uzunluğunda, 6 metre yüksekliğinde ve 9 buçuk metre genişliğindedir. Bu alt geçit Mevlana Kavşağı’ndan Plajyolu bölgesine geçişi sağlamaktadır.

Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı Enerji Aydınlatma ve Mekanik İşler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, İzmit D-100 Karayolu üzerinde bulunan kavşak altına inşa edilen alt geçitin içine dekoratif aydınlatma çalışması yapıldı. Aydınlatmada enerji tasarruflu LED ışık kaynakları tercih edildi.

Yapılan aydınlatma çalışmasında 40 metre mavi RGB LED şerit, 14 adet amber wallwasher dekoratif aydınlatma malzemeleri kullanıldı. Renkli wallwasherlar alt geçidin duvarlarını amber renkte boyarken, geçidin giriş ve çıkış bölümleri de mavi LED şeritleriyle çevrelendi.

Bölge sakinleri yapılan aydınlatma çalışmasını beğeniyor ancak pek çok kişi yaşadıkları ulaşım zorluklarını gerekçe göstererek Plajyolu durağının taşınmasını istiyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.