Pelsan’dan Marketlere Özel Yeni LED Lineer Armatür Serisi “Multiline”

Pelsan Ar-Ge mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan Multiline LED lineer armatür serisi, bir süpermarket aydınlatması için gereken tüm detayları bünyesinde bulundurarak tasarlanmış, özgün dizayna sahip son teknoloji ürünü olarak ön plana çıkıyor.

Pelsan’dan Marketlere Özel Yeni LED Lineer Armatür Serisi “Multiline”
14.01.2019
403
A+
A-

Bir süpermarketin dekorasyonunda, raf yerleşimi kadar dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri de aydınlatmadır.

Market içi aydınlatma seviyesinin doğru seçilmesi müşterilerin konforlu bir ortamda alışveriş  yapmasını sağlarken, mağazada bulunma süresini uzatır. Doğru aydınlatma ile vurgulanan ürünlere müşteriler yönlendirilir.

Az ışığın oluşturduğu olumsuz ortam kadar, fazla ışık da ortam üzerinde olumsuz bir etki yaratır. Fazla ışık altında müşteriler ve çalışanlar rahatsız olur, gereksiz ışık patlamaları sebebi ile ürünler geri planda kalır. Tüm bu sebeplerden dolayı market aydınlatmasında doğru ışığı seçmek performans arttırıcı bir kriter haline dönüşmüştür.

Pelsan Ar-Ge mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan Multiline LED lineer armatür serisi, bir süpermarket aydınlatması için gereken tüm detayları bünyesinde bulundurarak tasarlanmış, özgün dizayna sahip son teknoloji ürünlerdir.

Multiline LED lineer armatür ışığın istenen yöne iletilmesini sağlayan hareketli kanat sistemi ve modern endüstriyel tasarımı ile sadece süpermarket değil, aynı zamanda her türlü perakende ve toptan satış mağazaları, depolar ve ofisler için de uygun aydınlatma sağlar.

Müşteri ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanmış 7 kademeli yönlendirilebilir kanatları ile (0° -115°arası) ışığı istediği noktaya yönlendirebilir. Bu özelliği ile perakende ve toptan satış mağazalarında bulunan raf ve reyonlara taze ve canlı bir görünüm kazandırır. Ürünlerin rafta bulunması kolaylaşırken, raf aralarında istenen aydınlığı sağlar. Optik mühendisleri tarafından tasarlanmış bu özel hareketli kanatlar ve reflektörü sayesinde farklı raf yükseklikleri için optimum çözüm sunar.

Multiline kamaşma kontrollü özel difüzöre sahiptir. Bu özel difüzör uzun süreli, rahatlatıcı bir ambiyans oluşturur. Ofis ve yönetim alanlarında sarkıt olarak kullanılabilen Multiline’ın yönlendirilebilir kanatları 7. kademede endirekt aydınlatma sağlayarak, göz konforunu maksimum seviyeye ulaştırır ve verimli bir çalışma ortamı yaratır.

Multiline armatürler, lineer bağlantıya uygun tasarlanmış modern yapısı ile kesintisiz ışık sunar. Bu sayede sürekli lineer aydınlatma sağlayarak ray boyunca kesintisiz bir aydınlatma elde edebilirsiniz. Hareketli kanatları ile her bir armatürü istediğiniz yöne yönlendirerek vurgulamak istediğiniz ürünlerin bulunduğu rafları ön plana çıkartabilirsiniz.

Süpermarketlerde doğru aydınlatma için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da renksel geriverim indeksidir. Doğru aydınlatma ile yiyecekler daha taze, renkler daha parlak, ürünler daha çekici görünür ve ürünlerin kalitesi vurgulanır. Bu sebeple kullanılacak ışık kaynağının yüksek geriverime sahip olması gerekmektedir. Multiline lineer armatürler CRI>90 opsiyonu ile mağalarınızda ürünleri ön plana çıkarmanıza yardımcı olur.

İşletmeler için önemli olan bir diğer nokta da enerji giderlerini kontrol etmektir. Multiline, T5 floresan lambalara göre %57’ye varan enerji tasarrufu ile retrofit uygulamalar için en uygun çözümdür.

110lm/W’ı aşan armatür verimliliği ve düşük amortisman süresi sayesinde Multiline ile işletmenize kazanç sağlayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, geleneksel market armatürlerine göre 2,5 kat daha fazla ömre sahiptir. 50.000 saati aşan uzun ömürlü, Avrupa menşeili komponentleri sayesinde bakım gerektirmez, işletme giderlerini düşürmeye katkı sağlar.

2 parçadan oluşan modüler gövde tasarımı ile ürünün montajı oldukça kolaydır. Montaj esnasında hem zaman kazandırır, hem de tek kişi monte edebilecek yapıda olduğu içi montaj maliyetleri düşük olur. Elektriksel bağlantı için tasarlanmış jaklı yapısı ile montajdan kaynaklanan hataları sıfıra düşürür.

Yüksek ışık kalitesine sahip Multiline LED lineer armatürler, market aydınlatması için tasarlamış profesyonel yetkinliğe sahip modern armatürlerdir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.