Seoul Semiconductor’ın Doğal Spektrum LED’leri Alman İnovasyon Ödülü’nü Kazandı

LED ürünleri ve teknolojisinin önde gelen üreticilerinden Seoul Semiconductor, SunLike Serisi doğal spektrum LED’lerinin “Aydınlatma Çözümü” kategorisinde Alman İnovasyon Ödülü’ne layık görüldüğünü açıkladı.

Seoul Semiconductor’ın Doğal Spektrum LED’leri Alman İnovasyon Ödülü’nü Kazandı
29.05.2019
759
A+
A-

LED ürünleri ve teknolojisinin önde gelen üreticilerinden Seoul Semiconductor, SunLike Serisi doğal spektrum LED’lerinin “Aydınlatma Çözümü” kategorisinde Alman İnovasyon Ödülü‘ne layık görüldüğünü açıkladı.

Seoul Semiconductor’ın SunLike Serisi doğal spektrum LED’leri, dünyanın ilk güneş ışığı spektrum eğrisine benzer düşük mavi ışık zirvesine ulaşarak, dağınık yansıma ve parlamayı azaltan, insan merkezli aydınlatma sağlayan ilk LED’ler olarak öne çıkmaktaydı.

SunLike Serisi LED’li ışık kaynakları, nesnelerin rengini doğal güneş ışığında göründükleri gibi daha net gösteriyor. SunLike SerisiCRI-97‘nin doğal ışık spektrumları ve renk gösterimi için optimize edilmiştir. Bu değer güneş ışığının CRI-100‘üne yakın ve geleneksel LED’lerin CRI-80‘inden daha yüksektir.

SunLike Serisi doğal spektrum LED’ler, Seoul Semiconductor’ın optik yarı iletken teknolojisi ve Toshiba Materials’ın TRI-R teknolojisi ile birlikte geliştirildi. Toshiba Materials tarafından desteklenen TRI-R teknolojisi, orijinal konseptini “insan sağlığı için güneşe en yakın ışık” olarak tanımlamaktadır. TRI-R teknolojisi, doğal güneş ışığının spektrumunun beyaz LED ışık kaynağı tarafından üretilmesini sağlıyor.

SunLike Serisi doğal spektrum LED’lerinin, melanopik üzerine tamamlayıcı bir araştırmacı olan Dr. Octavio L. Perez tarafından yapılan son araştırmaya göre insan sağlığı ve refahı üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu sonucuna varıldı. Çalışma, SunLike Serisi LED’lerin 4000K‘deki geleneksel LED’lerden yüzde 21’e kadar daha fazla melanopik uyarıcı ve 6500K‘de gün ışığında aynı melanopik uyarıcı etkisi sağladığını gösterdi. Ayrıca SunLike Serisi LED’lerin, foto-biyolojik riski olmayan RG-1 seviyeli ışık kaynağı olarak Uluslararası Aydınlatma Komisyonu‘ndan en yüksek göz güvenliği sertifikasını aldığını unutmamak gerekiyor.

Seoul Semiconductor‘ın Avrupa satış başkan yardımcısı Carlo Romiti SunLike Serisi doğal spektrum LED’lerimizin, 2019 Alman İnovasyon Ödülü‘nü kazanan olarak seçilmesinden gurur duyuyoruz. Bu ödül, SunLike Serisi LED’li ışık kaynaklarının, geleneksel LED’lere kıyasla aydınlatma endüstrisine farklı bir değer getirdiğini doğruladı. Müşterilerimiz ve tüketicilerin görsel konfor, gündüz uyanıklığı, ruh hali ve uyku yoğunluğu üzerinde yararlı etkileri olan insan merkezli aydınlatma çözümlerimizi deneyimlemeleri için küresel satış ağımızı genişleteceğiz.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.