Artemide’den Işık Alfabesi

Artemide, boş duvara yeni bir imaj kazandıran BIG adını verdiği, her boşluğa sığacak ölçülerde, esnek, alfabetik, yaratıcılığa tamamen açık hem temel hem de karmaşık aydınlatma unsurlarına sahip olan aydınlatma ürünlerini görücüye çıkardı.

Artemide’den Işık Alfabesi
28.04.2016
185
A+
A-

Artemide, boş duvara yeni bir imaj kazandıran BIG adını verdiği, her boşluğa sığacak ölçülerde, esnek, alfabetik LED aydınlatma armatürlerini tanıttı. Hassas geometrik oranlarda düz yada kavisli modüller içerebilen, yaratıcılığa tamamen açık hem temel hem de karmaşık aydınlatma unsurlarına sahip olan armatürler ilgi çekici. Bu farklı modüller sayesinde özgün işaretler yapılmasına olanak sağlanırken, tamamen harflerden oluşan aydınlatma sistemi kurmak da mümkün. Bu fikir Artemide firmasının optoelektronik alanda yenilikçi üretim prensibi ile birleşince ortaya konforlu ve özgün bir aydınlatma ürünü çıkmış oldu.

Modüllerinin bağlantı noktaları elektromanyetik eklemler ile birleştirilen bağlantı sayesinde bu bölgelerde gölge oluşmaksızın yekpare bir aydınlatma sağlanıyor. Maksimum kompozisyonu sağlamak için ise modüller en fazla 5 metre uzunluğunda olacak şekilde tasarlandı ve içlerinde ise birbirine zıt yönde bakan, ince alüminyum çekirdek üzerine yerleştirilmiş iki sıra LED şerit barındırıyor. LED’lerden salınan ışık ise rahat bir şekilde malzeme içerisinden difüzleniyor, parlama ve gölge yapmaksızın konforlu bir şekilde aydınlatma sağlanıyor.

Isik-Alfabesi-1

Isik-Alfabesi-2

Isik-Alfabesi-3

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.