MCOB (Multiple Chip on Board) Nedir?

COB çiplerinin oluşturulmasından sonra MCOB yada Multiple Chip on Board adında yeni bir teknoloji kendini gösterdi. MCOB’ler uygulamalarda COB çiplerine çok benzer yapıdadır ve birden fazla COB çipinin bir araya getirilmesiyle oluşturulur.

MCOB (Multiple Chip on Board) Nedir?
07.06.2017
305
A+
A-

Japon COB paketleme teknolojisi de dahil olmak üzere COB paketlerinin çoğu, tek entegre alüminyum plaka temeli üzerine inşa edilmektedir.

COB çiplerinin oluşturulmasından sonra MCOB yada Multiple Chip on Board adında yeni bir teknoloji kendini gösterdi.

MCOB’ler uygulamalarda COB çiplerine çok benzer yapıdadır ve birden fazla COB çipinin bir araya getirilmesiyle oluşturulur.

MCOB cihazları düşük voltajlı durumlarda daha iyi oldukları için COB’den farklıdır. MCOB cihazları standart bir lamba olma gereksinimlerini karşılamasa da, çok ışık üretir ve A19 lambalar gibi düşük wattlı koşullar için mükemmeldir.

Aslında A19 lambalar şu anda MCOB teknolojisinin en yaygın kullanım alanıdır. Yakın gelecekte bir LED A19 lamba alırsanız, bu muhtemelen bir MCOB lamba olacaktır.

MCOB, bu noktada pek çok üreticinin üretmediği çok yeni bir teknolojidir, ancak muhtemelen A19 lambalardan çok daha fazlasını yakalayacaktır.

Aydınlatma pazarında yer alan yenilikçi firmalar, pazarın daha önce hiç görmediği yeni ürünler yaratmak için bu teknolojiyi kullanabilir.

MCOB, verimlilik bakımından ele alındığında COB teknolojisinden daha iyidir.

LED aydınlatma dünyası, heyecan verici bir şekilde gözlerimizin önünde değişip gelişmektedir. Yakında, LED pazarında rekabetçi başka bir teknolojimiz olabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.