Mavi Işıklar Otizmliler İçin Yanacak

Otizme dikkat çekmek için tüm dünyada, 2 Nisan da uygulanacak bir etkinlik olan Mavi Işık Yak kampanyası ile binalar bu güne özel mavi ışık ile aydınlatılacak.

Mavi Işıklar Otizmliler İçin Yanacak
01.04.2016
242
A+
A-

Otizme dikkat çekmek için tüm dünyada, 2 Nisan da uygulanacak bir etkinlik olan Mavi Işık Yak kampanyası ile binalar bu güne özel mavi ışık ile aydınlatılacak. Etkinlik sadece ışık ile kalmayacak, aynı gün insanlar mavi giyecek ve sosyal medya hesapları üzerinden #otizmemaviışıkyak etiketi ile otizmle ilgili mesajlar vererek farkındalıklarını ifade edecekler. Tohum Otizm Vakfı’nın öncülüğünde Türkiye’nin önemli yapılarından olan; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü ve Galata Kulesi başta olmak üzere pek çok bina mavi ışıkla aydınlatılacak.

Peki Otizm Nedir? Otizm, yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluktur. Birleşmiş Milletler otizmin bu hızlı artışı karşısında kamuoyunun dikkatini çekmek için 2 Nisan tarihini Otizm Farkındalık Günü olarak açıklamıştır ve 2 Nisan günü tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.