ODTÜ’lü Ekibe A’ Design Award Aydınlatma Kategorisinde Tasarım Ödülü

Karayollarında kullanılan LED aydınlatmalara modüler bir yaklaşım ile farklı ihtiyaçlara hızlı çözümler sunabilmek için tasarlanan “Wave LED Aydınlatma Sistemi” isimli proje Aydınlatma Ürünleri ve Projeleri kategorisinde A’Design Award almaya hak kazandı.

ODTÜ’lü Ekibe A’ Design Award Aydınlatma Kategorisinde Tasarım Ödülü
01.05.2016
348
A+
A-

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu önderliğindeki Designnobis isimli ekip İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen, çeşitli ülkelerden 12 binin üzerinde tasarımcının yarıştığı A’ Design Award’dan 8 ödülle döndü.

Karayollarında kullanılan LED aydınlatmalara modüler bir yaklaşım ile farklı ihtiyaçlara hızlı çözümler sunabilmek için tasarlanan “Wave LED Aydınlatma Sistemi” isimli proje Aydınlatma Ürünleri ve Projeleri kategorisinde A’ Design Award almaya hak kazandı.

Wave farklı ihtiyaç ve durumlara modern görünümü yüksek performans ile birleştirerek cevap verebilecek bir çözüm olarak geliştirildi. Modüler tasarım sayesinde farklı sayıda modül ile esnek aydınlatma çözümü elde edilebilmektedir. Wave aynı zamanda endüstriyel üretimi optimize edecek, kaynakların sürdürülebilir kullanımı için yeni nesil aydınlatma armatürüdür.

Wave ME, ME2 ve ME3 sınıfı yol aydınlatmalar için kullanılabiliyor. Bakım ve modül değişimleri gövde üzerindeki klipsler yardımıyla oldukça kolaydır. Ürün üzerindeki tüm elektriksel bağlantılar izole dilmiştir ve IP66 sızdırmazlık sınıfındadır.

2016 yılında Ankara’da tamamlanan proje ile 24 Şubat’ta yarışmaya başvuru yapılmıştı. Heper+Moonlight’da projede takım üyesi olarak yer alıyor ve logosunu ürün üzerinde sergiliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.