Lumileds 1200 Lümen’i 7×7 mm’ye Sığdırdı

Philips’in Joint Venture tarzı bir ortaklıkla kurduğu Lumileds, yeni ürün geliştirmelerine tüm hızıyla devam ediyor. Luxeon MX olarak pazarda yerini alan yeni LED’ler, verimlilik ve parlaklık açısından diğer ürünlerle kıyaslandığında farkını ortaya koyuyor.

Lumileds 1200 Lümen’i 7×7 mm’ye Sığdırdı
23.02.2017
300
A+
A-

Lumileds, sokak lambaları, dış mekan aydınlatmaları, yüksek tavan uygulamaları ve köprü aydınlatmaları gibi yüksek güçlü aydınlatma ihtiyacı duyulan uygulamalar için Luxeon MX paketlenmiş LED portföyünü piyasaya sürdü.

Luxeon MX paketlenmiş LED’lerin özelliklerine bakıldığında, yüksek sürüş akımlarında 150 lm/W etkinlik faktörü sağlıyor ve 7×7 mm pakette, yüksek noktalardan aydınlatma uygulamaları için uygun 1200 lm değerinde bir aydınlatma sunabiliyor.

Luxeon MX paketlenmiş LED kullanılan herhangi bir armatür, 120 lm/W etkinlik faktörünü sağlayabiliyor, bu da pazardaki en parlak ve verimli ürün olarak raflarda yer almasını sağlıyor.

Luxeon MX ürün müdürü Seth Danielson, “12V cihazla 1.5A’ya kadar daha yüksek sürüş akımlarında verimliliği artırmak için LED’i optimize ederek bu performans sıçrayışına ulaştık, 120 lm/W’lik sistemlerde bu iki kat daha fazla ışık akısı elde edebilmek anlamına geliyor.” dedi.

Lumileds, ayrıca LED’lerin 3V ve 6V şeklinde iki tip versiyonunu üretti. Daha yüksek voltajlı versiyon, dizi için aynı güç seviyesini elde etmek için daha düşük sürücü akımına ihtiyaç duyuyor.

Bu LED’lerin sistem performansı, aydınlatma üreticilerinin Design Lights Consortium (DLC) nitelikli ürünlerin zorlu gereksinimlerini kolayca karşılamasına olanak sağlıyor.

Lumileds Luxeon M ailesini 3000K’den 6500K’e kadar geniş bir CCT (Correlated Color Temperature, Renk Sıcaklığı) aralığında sunuyor ve LED’ler için 70, 80 ve 90 CRI (Renksel Geri Verim)’de seçenekler arasında yer alıyor. Belirtmekte fayda var, CRI değeri arttıkça renklerin doğru olarak algılanması sağlanıyor.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.