Light + Building 2016 Fuarı’nın 10 Yenilikçi Fikri

Lux Review’in uzman gazeteci ekibi tüm hafta boyunca Frankfurt Light + Building Fuarı’nı gezerek yılın öne çıkan yeniliklerini aradı.

Light + Building 2016 Fuarı’nın 10 Yenilikçi Fikri
05.04.2016
160
A+
A-

Lux Review’in uzman gazeteci ekibi tüm hafta boyunca Frankfurt Light + Building Fuarı’nı gezerek yılın öne çıkan yeniliklerini aradı.

2500’ün üzerinde katılımcının yer aldığı Light + Building’de yenilikçi aydınlatma ürünlerini gözden kaçırmak kolaydır. İşte bu yüzden Lux Review ekibi parlak mühendislik fikirlerini bizler için aradı ve en iyi 10 yenilik belirlendi.

Supersystem II – Zumtobel

Zumbotel’in raya monte lamba ürün ailesi, hassas optik tasarım ile üst düzey ışık kalitesi sunmak için özenle hazırlandı.

Supersystem-2-Zumtobel

Ghost – Simes

Hayalet adı verilen bu LED ışığı ıslak beton içine gömme bir aparat ile yerleştiriliyor. Beton kuruduğunda, aparat sökülerek bu doğal görünüm elde ediliyor.

Ghost-Simes

Cells – Reggiani

Dış mekan aydınlatmaları yeniden tasarlandı. Cells pek çok çeşit optik, renkli gövde seçenekleriyle geliyor. Hiç şüphe yok ki kullanılacak alanlarda harika görünümünün yanında minimal tasarımı sayesinde yer de kazandıracaktır.

Cells-Reggiani

Infra-Structure – Flos

Vincent Van Duysen tarafından tasarlanan endüstriyel tarzdaki tübiler sistem kısa sürede popüler oldu. Spotlar ve ışık tüpleri iskelet gövdeye manyetik olarak direkt veya endirekt şekilde tutturulabiliyor.

Infra-Structure-Flos

Smart Control – Flos

Aydınlatma kontrolü hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Motorlu sarkıt ve spotlar cep telefonu uygulaması ile ray üzerinde sessizce kaydırılabiliyor. Ayrıca yönlendirme ve odaklamayı da uygulama vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Smart-Control-Flos

Laser – iGuzzini

iGuzzini’nin geliştirdiği hassas downlight serisi şaşırtıcı şekil ve boyut çeşitleriyle sunuluyor. 17 mm çapa kadar küçülebilen bu downlight serisi, loşlaşma ve renk sıcaklığı kontrolünü mümkün kılıyor.

Laser-iGuzzini

Tycho Pro – Artemide

Michele De Lucchi tarafından tasarlanan bu spota şekillendirici bir optik materyal yerleştirildi. Bu sayede aydınlatılacak nesne ile eşleşen bir aydınlatma şablonu yaratılıyor.

Tycho-Pro-Artemide

Omnipoint – Osram

Osram’ın geliştirdiği bu downlight içbükey kümelenmiş 61 adet kontrol edilebilir LED içeriyor. Bu tasarım sayesinde, fotometrik dağılım gerçek zamanlı olarak özelleştirilebiliyor.

Omnipoint-Osram

eXtimity – Technilum

Meşhur Fransız aydınlatma tasarımcısı Roger Narboni tarafından tasarlanan modüler çerçeve eXtimity ile kentsel alanlarda özel ‘ışık mekanları’ oluşturuluyor.

eXtimity-Technilum

Nano+ Focus – XAL

Nano+ Focus isminde sadece 22 mm yarı çapa sahip minik LED spotlar raya monte edilebiliyor. Spotlar, ray üzerinde döndürülebiliyor ve eğilebiliyor dahası el ile 12-40 derece aralığında açı ayarı yapabiliyorsunuz.

Nano-Focus-XAL

Bu haber metninin oluşturulmasında Lux Review kaynağından bazı içerik ve görsellere yer verilmiştir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.