Dolandırıcılar Aydınlatma Sektörüne Dadandı

Dolandırıcılar, büyük proje isimlerini kullanarak aydınlatma firmalarını, aydınlatma tasarımcılarını ve mimarları hedef alıyor. Linkedin üzerinden ortak bağlantıları kullanarak irtibata geçen dolandırıcılar, ardından whatsapp üzerinden proje detayları aktarıyor hatta yüz yüze görüşmeler yapıyor.

Dolandırıcılar Aydınlatma Sektörüne Dadandı
11.09.2017
218
A+
A-

Son zamanlarda sıkça meydana gelmeye başlayan dolandırıcılık olaylarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Dolandırıcılar şimdi de, büyük proje isimlerini kullanarak aydınlatma firmalarını, aydınlatma tasarımcılarını ve mimarları hedef alıyor.

Aydınlatma Portalı’na gelen bir ihbarda; kendini mimar olarak tanıtan bir kişinin Linkedin üzerinde ortak bağlantılarını kullanarak sektörde faaliyet gösteren kişileri eklediği, kabul edildikten sonra tanınmış firma ve kişilerin isimlerini kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalıştığı iddia edildi.

Linkedin üzerinden irtibata geçen kişi, ardından whatsapp üzerinden proje detaylarını aktarıyor hatta yüz yüze görüşme yapıyor.

Dolandırıcı, büyük otel projelerinin isimlerini kullanarak firmalardan para sızdırmaya çalışıyor.

Dolandırıcı, otel yönetimiyle tanıştığını, aydınlatma işini aldığını belirtiyor.

Ancak, kandırmaya çalıştığı kişilerden biri, otel yetkilileriyle görüşmek isteyince gerçek ortaya çıkıyor. Otelde kimsenin bu şahsı tanımadığını hatta böyle bir proje olmadığını öğreniyor.

Tüm meslektaşlarımızı ve sektör ilgililerini uyarmak amacıyla böyle bir metin ile genel duyuru yapmayı uygun gördük. Kişinin irtibat bilgileri ve yazışmaları bize ulaştı ancak maalesef yayınlayamıyoruz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.