LED Aydınlatmada Polikarbonat Kullanımı 123 Bin Tona Ulaştı

Hafif, dayanıklı, kolayca şekil verilebilen ve şık bir malzeme olan polikarbonata olan talep, LED endüstrisinin büyümesiyle birlikte hızla artıyor. ElectreniCast’ın araştırmasına göre önümüzdeki 5 yıl içerisinde polikarbonat endüstrisi iki haneli büyüme rakamlarına ulaşacak.

LED Aydınlatmada Polikarbonat Kullanımı 123 Bin Tona Ulaştı
16.12.2016
129
A+
A-

Bağımsız bir teknoloji araştırma firması olan ElectroniCast’in çalışmasına göre LED aydınlatma ürünlerinde polikarbonatın kullanımı, 2015 yılında 123.900 tonu geçti. Firmanın, dünya çapında polikarbonat kullanımı raporunda 2015 yılında endüstriler için kullanımın yanı sıra gelecek yıllar için de tahminler mevcut.

ElectroniCast baş analistlerinden Stephen Montgomery, LED aydınlatma çiplerinin uzun ömürlü olması ve dayanıklılığı sebebiyle bu ürünleri koruyan ekipmanın da dayanıklı olması ve bunun yanı sıra ekonomik, kolay şekil verilebilen ve hafif malzeme özelliğinde olması istendiği, polikarbonatın bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu belirtti.

Araştırmada polikarbonat temelli LED ürünler de uygulama alanlarına göre; genel aydınlatma, otomobillerde kullanım, taşınabilir aydınlatma, işaret ve işaretçilerde aydınlatma, profesyonel aydınlatma, olmak üzere sınıflandırılmış ve analizleri yapılmıştır. Şüphesiz LED pazarında da üretimde lider olan genel aydınlatma, polikarbonat kullanımında da liderliği kaptırmamıştır.

Montgomery raporda, artan LED talebi ile polikarbonat kullanımının da artacağını ve 2015-2022 yılları arasında LED sektöründe iki haneli güçlü bir büyüme oranı yakalanacağı belirtiyor.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.