LED Aydınlatmalı Araç Şarj İstasyonu Tasarlandı

Elektrkli araçların yaygınlaşmasıyla birlikte şarj istasyonlarına talep de gün geçtikçe artıyor. EasyCharge tek bir ünite ile hem aydınlatma hem de şarj ihtiyacını gideriyor.

LED Aydınlatmalı Araç Şarj İstasyonu Tasarlandı
14.02.2017
134
A+
A-

Bu alanda yeni bir tasarım geliştiren EasyCharge firması, tavana monte edilen şarj istasyonu ile elektrikli taşıtların şarj edilme biçimini değiştirecek gibi gözüküyor. Kapalı garajda aydı anda hem aydınlatma armatürü görevi gören hem de hareketli bir şarj kolu vasıtası ile aracınızı şarj etmenizi sağlayacak olan sistem tek başına bir garajın olmazsa olmazı haline gelecek.

Sistem, Leviamp olarak isimlendirilen şarj kolu ile 180 derecelik konumlandırma imkânı sağlanarak, farklı modellerde ve farklı yerlerde olmasına rağmen her türlü elektrikli araç için oraya uzanarak şarj imkânı sunuyor. Kollar kullanılmadığında ise tavan üstündeki konuma geri çekilerek garajdaki karmaşıklığı önlüyor.

EasyCharge, enerji tasarrufu sağlayan bir araştırma ve geliştirme merkezi olan RentaLite ile akıllı şarj cihazları üzerine LED aydınlatmayı dahil etmek için ortaklık kurdu. EasyCharge, bu teknolojinin konutlarda, kapalı otoparklarda, yüksek LED aydınlatmaya ihtiyaç duyulan kurumsal ve perakende ortamlarda kullanılabileceğine inanıyor.

EasyCharge CEO’su Artur Sychov yaptığı açıklamalarda “Misyonumuz, şirketlere ve özel kişilere uygun fiyatlı şarj altyapısı kurmalarına yardımcı olmak ve sürdürülebilir ulaşım araçlarına geçiş sürecini hızlandırırken CO2 emisyonlarını azaltmak.” dedi.

Aydinlatmali-Arac-Sarj-Istasyonu-Leviamp-1

Artan elektrikli araç sayısının, güç istasyonlarına olan talebin artacağı ve bazı ülkelerin elektrikli araç kullanma konusundaki yaptırımları göz önüne alındığında EasyCharge’ın sektördeki adını daha fazla duyacağımızı düşünüyoruz.

Aydinlatmali-Arac-Sarj-Istasyonu-Leviamp-2

Aydinlatmali-Arac-Sarj-Istasyonu-Leviamp-3

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.