LED Lamba Alırken Hangi Markayı Tercih Etmeliyiz?

Sektörde yeni, ismi duyulmamış firmaların uzun garanti süresi müşterileri yanıltabilir, bir defalığına garantisine güvendiğimiz satıcının ürünlerini kullanmak uzun vadede ekonomik bir seçim olacaktır.

LED Lamba Alırken Hangi Markayı Tercih Etmeliyiz?
13.04.2016
363
A+
A-

Bir yüzyıl geriye dönüp baktığımızda piyasada sadece birkaç markanın lambalarını görebiliyorduk, onların arasından bütçemize göre en uygununu alıp geçiyorduk. Fakat günümüzde LED teknolojisinin ortaya çıkışıyla birlikte pek çok yeni üretici aydınlatma sektörüne giriş yaptı. Bu durum da kalite düşüklüğünü beraberinde getirdi. Çok sayıda üreticinin sektöre girmesiyle oluşan rekabet ortamında fiyatlar dip yaparken, vaatler tavan yaptı. Bu üreticilerden büyük bir kısmı 5 yıl garanti sunacağını belirtse de birkaç yıl içerisinde pazardan çekilerek gerekli güvenceyi sağlayamamaktadır. Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren köklü firmalar da pazarın bu durumundan oldukça şikayetçi. Bazı standart ve düzenlemeler getirilse de hala bu belirsiz durumun önüne geçilmiş değil.

Bu yüzden LED lamba veya LED armatür alınacaksa sektörde uzun yıllar boyunca devam eden, güvenilir üreticilerin ürünlerini tercih etmek gerekiyor. Kalitesiz ürünleri yarı fiyatına defalarca almaktansa, bir defalığına garantisine güvendiğimiz satıcının ürünlerini kullanmak uzun vadede ekonomik bir seçim olacaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.