Philips Aydınlatma’nın Yeni Adı Belli Oldu

Geçtiğimiz ay Philips Aydınlatma’nın adının değişeceği, yeni isminin ise ilk kez Light + Building Fuarı’nda tanıtılacağı belirtilmişti. Philips Aydınlatma’nın yeni ismiyle ilgili Philips’ten fuardan 2 gün önce, bugün resmi açıklama geldi.

Philips Aydınlatma’nın Yeni Adı Belli Oldu
16.03.2018
257
A+
A-

Geçtiğimiz ay Philips Aydınlatma‘nın adının değişeceği, yeni isminin ise ilk kez Light + Building Fuarı‘nda tanıtılacağı belirtilmişti. Philips Aydınlatma‘nın yeni ismiyle ilgili Philips’ten fuardan 2 gün önce, bugün resmi açıklama geldi.

Aydınlatmada dünya lideri olan Philips Aydınlatma, bugün yaptığı açıklamada yeni isminin Signify olacağını duyurdu. Şirketin Royal Philips ile mevcut lisans sözleşmesi kapsamında Philips markasını kullanmaya bir süre daha devam edeceği belirtildi.

Signify kelimesinin Türkçe’deki karşılığı; belirtmek, göstermek, ifade etmek, anlamına gelmek.

Philips Lighting‘in CEO’su Eric Rondolat, “Yeni şirket adımızı dönüşüm yolculuğumuzda bir adım daha olarak duyurmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi. “Yeni şirket ismimiz, stratejik vizyonumuzun açık bir ifadesidir ve 32.000 çalışanımızı daha da birleştirecek yeni bir kurumsal görünüm sunmak için harika bir fırsattır. Aynı zamanda, Philips markasını ürünlerimizde kullanmaya devam etmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Philips Lighting’in kökleri, 1891’de Hollanda’nın Eindhoven kentinde Frederik ve Gerard Philips’in kurduğu işletmelere 125 yıldan fazla dayanmaktadır. Tarih boyunca şirket, aydınlatma endüstrisinin önemli ilerlemelerinin çoğunda yer almıştır. Bugün, dünya çapında en büyük bağlantılı ışık şebekesi ile dünya çapında geleneksel, LED ve bağlantılı aydınlatma sektörüne öncülük etmektedir.

Philips Aydınlatma’nın ismiyle birlikte logosu da değişiyor. İşte Philips Aydınlatma’nın yeni ismi Signify‘a ait logo. Signify’ın sloganı ise “ışığın anlamı” oldu.

LEDVANCE ise resmi twitter hesabından Philips’in yeni adı Signify‘a göndermede bulundu.

Anlamlı (signifycant) mı anlamsız (insignifycant) mı? En iyisi LEDVANCE aydınlatmalara geçiş yapın. #switchtoledvance #Signify

Şirketin yeniden adlandırılmasından dolayı, Philips Lighting N.V.‘nin ana sözleşmesini değiştirmek için bir teklif 15 Mayıs‘ta yapılacak olan Genel Kurul Toplantısı‘na sunulacak. Philips Aydınlatma borsa senedi senedi ise LIGHT olarak işlem görmeye devam edecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.