İstanbulLight Fuarı’na Özel Ödüllü Fotoğraf Yarışması

10.Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi’ni düzenleyen UBM, fuara bu yıl farklı bir renk katıyor. UBM, fuar kapsamında İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörler Derneği iş birliğiyle profesyonel sanatçıların ve amatörlerin katılabileceği fotoğraf yarışması düzenliyor.

İstanbulLight Fuarı’na Özel Ödüllü Fotoğraf Yarışması
03.08.2017
197
A+
A-

Türkiye, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ülkelerinin yanı sıra Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki adınlatma sektörü temsilcilerinin bir araya geleceği 10.Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi’ni düzenleyen UBM, fuara bu yıl farklı bir renk katıyor. UBM, fuar kapsamında İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörler Derneği iş birliğiyle profesyonel sanatçıların ve amatörlerin katılabileceği fotoğraf yarışması düzenliyor. Life is Light – Hayat Işıktır temalı yarışma sonucunda seçilen fotoğraflar 21-24 Eylül tarihleri arasında İstanbulLight Fuarı‘nda sergilenecek ve düzenlenecek törenle ödüller sahiplerini bulacak.

Yenilenen yüzü ve içeriği ile aydınlatma sektörünü İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi çatısı altında birleştiren UBM, ışıkla aydınlatılan iç ve dış mekânları fotoğraf sanatı ile buluşturacak. Aydınlatma sektörünü sanatla ilk kez bir araya getiren UBM, İFSAK ile iş birliği yaparak Life is Light – Hayat Işıktır temalı bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan yapay ışığın dış ve iç mekânlarda kullanımını ve doğru aydınlatmanın önemini sanat aracılığı ile vurgulamak üzere gerçekleştirilecek olan etkinliğe yarışmacılar en fazla 4 fotoğrafla katılabilecek.

8 bin TL ödül dağıtılacak

Seçici kurulunda İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Tanju AklemanUBM Pazarlama Direktörü Erhan Güngör, Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Zeki KadirbeyoğluFotoğraf Sanatçıları İsa Çelik ve Merih Akoğul’un bulunduğu bu prestijli yarışmada katılımcılar çeşitli para ödülleri kazanma şansı yakalayacaklar. Birinci olan yarışmacının 3 bin, ikincinin 2 bin, üçüncünün ise 1000 TL kazanacağı etkinlikte sergilenmek üzere seçilen 10 fotoğrafa da 200 TL verilecek. Ödül alan fotoğraflar aynı zamanda TFSF yayını Almanak 2017’de yer alacak.

Son başvuru tarihi 29 Ağustos olan yarışmaya katılabilmek için fotoğrafların jpg / jpeg formatında 150-300 dpi çözünürlükte ve 8-12 sıkıştırma kalitesinde tfsfonlineyarismalar.org adresine yüklenmesi gerekiyor. Yarışmacıların dikkat etmesi gereken bir diğer şart ise cep telefonu ve drone gibi hava araçları ile çekilen fotoğrafların değerlendirmeye alınmayacak olması. Belirlenen şartlara uygun olarak yüklenen fotoğraflar 9 Eylül’de seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Ödül töreni ise İstanbulLight fuarı fotoğraf sergisi alanında gerçekleştirilecek.

Akleman “Kazananları belirlemek çok zor olacak

İlk kez iş birliği yaptıkları UBM tarafından düzenlenen yarışmanın fotoğraf camiasında büyük bir heyecan yarattığını ve birçok kesimin dikkatini çekeceğine inandığını belirten İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Akleman, “Türkiye’de çok yetenekli fotoğraf sanatçıları ve fotoğraf çekmeye gönül vermiş insanlar var. Fotoğrafçının dünyası sınırsızdır, Life is Light konsepti ile düzenleyeceğimiz yarışmaya katılan fotoğrafları değerlendirmekte ve derecelendirmekte zorlanacağımızı düşünüyorum” dedi. Akleman sözlerine şöyle devam etti: “İFSAK olarak birçok etkinlikte amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarımız ile yer aldık. Birlikte güzel eserlerle etkinliklere renk kattık. Bu yarışmanın konsepti sayesinde fuar ile birlikte fotoğraf sanatçılığının da önemine farklı bir alandan dikkat çekilmiş olacak.”

Fotoğraflar İstanbulLight’ta on binlere ulaşacak

Yarışmaya katılan fotoğraflar; aralarında aydınlatma tasarımcıları, mimarlar ve mühendisler, görsel tasarım uzmanları, medya kurumları, perakende mağaza tasarımcıları, tesis müdürleri ve daha birçok iş grubundan on bini aşkın ziyaretçinin de beğenisine sunulacak. LED Üreticileri, ithalatçıları, ihracatçıları, aydınlatma aksesuar firmaları, dekoratif aydınlatma firmaları, toptancı/distribütör ve perakende firmaları gibi sektörün önde gelen meslek gruplarından 200’ün üzerinde firmayı ağırlamaya hazırlanan İstanbulLight fuarı, aydınlatma sektöründe Avrasya bölgesinin en önemli buluşma noktası olacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.