Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun desteği ile 15 Mayıs 2018’de Gazi Üniversitesi’nde uluslararası katılımlı “Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı” düzenleniyor. Aydınlatma Portalı da bu önemli etkinliğin medya sponsoru olarak paydaşlar arasında yer alıyor.

Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı
11.04.2018
175
A+
A-

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu‘nun desteği ile 15 Mayıs 2018‘de Gazi Üniversitesi‘nde uluslararası katılımlı “Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı” düzenleniyor. Aydınlatma Portalı da bu önemli etkinliğin medya sponsoru olarak paydaşlar arasında yer alıyor.

Çalıştayın açılış konuşmalarını Gazi Üniversitesi Fotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Süleyman ÖZÇELİK, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu 26. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim USLAN yapacak. Ardından Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) Başkanı Prof. Dr. Sermin ONAYGİLDisiplinlerarası Bir Konu: Aydınlatma ve Işık” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Daha sonrasında, Prof. Dr. Ekmel ÖZBAY “Fotonik Metamalzemeler: Fizik ve Uygulamalar“, Murat ŞAHİN “Aselsan’daki Optik Tasarım ve Üretim Uygulamaları“, Prof. Dr. Valery GREMENOK “Kesterit İnce Film Güneş Hücrelerinin Araştırılması ve Geliştirilmesi“, Prof. Dr. Balkan Naci İSLİMYELİ “Yaratıcılık Aydınlanmadır” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek.

Çalıştayın sonlarına doğru Gazi Fotonik ziyareti gerçekleştirecek, çalıştay değerlendirmesi ve tartışmanın ardından kapanışın 17:30‘da yapılması planlanıyor.

Çalıştay’a poster bildiriyle katılmak isteyen katılımcıların çalışmanın içeriğini anlatacak bir özetle başvurması gerekiyor.

Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı güncel programına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Çalıştaya hemen kayıt olmak için buraya tıklayınız.

Çalıştay uluslararası katılımlı ve katılım için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Katılımcılara katılım belgesi verileceği duyuruldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.