Işığın Ustalıkla Kullanıldığı Yaratıcı Dracula Reklamı

Netfix ve BBC’nin ortak yapımı Dracula mini dizisi için ışık ve gölge oyunlarından oluşan yaratıcı bir tanıtım hazırlandı. Şehirde hava karardığında reklam panolarındaki kanlı kazıkların gölgesinde korkutucu Dracula silüeti oluşuyor.

Işığın Ustalıkla Kullanıldığı Yaratıcı Dracula Reklamı
07.01.2020
1.322
A+
A-

Netfix ve BBC‘nin ortak yapımı Dracula mini dizisi için ışık ve gölge oyunlarından oluşan yaratıcı bir tanıtım hazırlandı. Şehirde hava karardığında reklam panolarındaki kanlı kazıkların gölgesinde korkutucu Dracula silüeti oluşuyor.

Dracula dizisinin tanıtımı için dikkat çekici reklam panoları hazırlandı.

Klasik reklam panolarının dışına çıkılarak pano zeminine sabitlenen kazıklar, aydınlatma ışıkları ile Dracula silüetini ortaya çıkartıyor. Tasarım, silüeti gece ortaya çıkacak şekilde hazırlanmış. Havanın kararmaya başlamasıyla yavaş yavaş ortaya çıkıyor ve dikkat çekici bir Dracula görseli oluşuyor. Gün yeniden aydınlandığında ise Dracula kayboluyor.

Pano tasarımı, Londra merkezli bir İnstagram sanatçısı olan Reuben Dangoor ile BBC ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Reklam panolarının fotoğraf ve video görüntüleri sosyal medyada en çok paylaşılan görseller arasında yer aldı. Sosyal medya kullanıcıları çalışmayı beğenirken uzmanlar bunun yaratıcı ve yenilikçi bir reklam yaklaşımı olduğunu belirtiyor.

Reklam panoları Güney Londra’daki Brixton yolu üzerinde ve Birmingham’daki Dean Caddesi üzerinde yer alıyor.

Bram Stoker’ın klasik eserlerinden uyarlanan dizi, Claes Bang’in başrolünde yer aldığı usta oyuncu kadrosu ve senaryosu ile şimdiden seyircide merak uyandırmayı başardı.

Dizide, Sherlock Holmes yaratıcıları Mark Gatiss ve Steven Moffat ikilisi yeniden bir araya geldi. Dizi, 90 dakikalık 3 bölümden oluşuyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.