Infinite Light Ülkemize Altın Madalya Getirdi

ODTÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu ve Designnobis ekini tarafından tasarlanan Infinite Light, ülkemizi temsil ettiği European Product Design Award yarışmasında altın madalya kazandı.

Infinite Light Ülkemize Altın Madalya Getirdi
21.04.2017
774
A+
A-

ODTÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu ve Designnobis ekini tarafından tasarlanan Infinite Light, ülkemizi temsil ettiği European Product Design Award yarışmasında altın madalya kazandı.

Infinite Light, elektrik bağlantısı olmayan bölgelerde ve kırsal kesimlerde kullanılması için tasarlandı. Gündüz şarj olan lamba gece boyunca aydınlatma sağlıyor.

Infinite Light, güneş enerjili bir aydınlatma ünitesi olarak tasarlanmıştır.

Geri dönüşüme yenilikçi bir yaklaşım getiren Infinite Light, daha önce başka yarışmalarda da ödül kazanmıştı.

Sistem, atık pet şişelerin içine kapsül şeklinde yerleştirilmiş güneş paneli, yeniden doldurulabilir batarya ve LED ışık kaynağından oluşuyor.

Pet şişe kandili olarak tanıtılan projeyle, her gün ortaya çıkan 200 milyon atık pet şişeden dolayı oluşan çevre sorununa da çözüm bulunacağı ifade ediliyor.

Ürün tasarımı alanında ulaşım araçları, mobilyalar ve kentsel ürünler gibi farklı kategorilerde değerlendirilmelerin yapıldığı European Product Design Award bu yıl ilk kez düzenlendi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.