Hindistan’da 166 Bin Sokak Armatürü LED Armatürler İle Değiştirilecek

Elektrik departmanı, yaklaşık 489.000 yerel tüketiciye 1,5 milyon LED lamba dağıtıyor. Bölgedeki 166.000 geleneksel sokak armatürü de LED’li sokak armatürleri ile değiştirilecek.

Hindistan’da 166 Bin Sokak Armatürü LED Armatürler İle Değiştirilecek
19.05.2016
151
A+
A-

Hindistan’ın güney batı bölgesinde yer alan Goa eyaleti yüzde yüz LED ile aydınlatılmış ilk bölge olma yolunda. Elektrik departmanı, yaklaşık 489.000 yerel tüketiciye 1,5 milyon LED lamba dağıtıyor. Bölgedeki 166.000 geleneksel sokak armatürü de LED’li sokak armatürleri ile değiştirilecek.

Yetkililer, tüketicilere enerji tasarrufunu büyük ölçüde iyileştirecek LED lambalar dağıtmak için EESL (Energy Efficiency Services Limited) ile 28 Nisan’da bir anlaşmaya imza attı.

Enerji Bakanı Milind Naik, önümüzdeki iki ayda DELP projesinin uygulanması ile her ev kullanıcısına 9W LED lambaların sadece 0,38 Dolar’a satılacağını belirtti. İndirimli fiyatı normal satış fiyatının onda biri kadar. Sekreter IAS Kunal’ın söylediğine göre dağıtılacak tüm LED lambalar Hindistan’da üretildi.

LED lamba uygulamaları ve sokak armatürlerinin değiştirilmesiyle ile her yıl büyük oranda tasarrufun sağlanması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.