En İyi LED Markaları: OSRAM, CREE, Samsung

Aydınlatma Portalı, araştırma anketinde sektör profesyonellerine ve ilgililerine “En iyi LED markası sizce hangisidir?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 33,3’ü OSRAM, yüzde 27,8’i CREE, yüzde 13,9’u Samsung cevabını verdi.

En İyi LED Markaları: OSRAM, CREE, Samsung
25.01.2019
9.358
A+
A-

Aydınlatma Portalı, araştırma anketinde sektör profesyonellerine ve ilgililerine “En iyi LED markası sizce hangisidir?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 33,3‘ü OSRAM, yüzde 27,8‘i CREE, yüzde 13,9‘u Samsung cevabını verdi.

Türkiye’deki aydınlatma üreticilerinin ve tüketicilerin tercihlerini araştırmak için başlatılan araştırma anketleri tüm hızıyla sürüyor. Aydınlatma Portalı‘nın ikinci anketinde 1700‘den fazla üyeye LED markası tercihleri soruldu.

Ankette küresel aydınlatma pazarına önderlik eden; CREE, Edison Opto, Everlight, LG Innotek, Lumileds, MLS, Nichia, OSRAM, Samsung ve Seoul Semiconductor gibi büyük LED üreticilerine yer verildi.

Türkiye’nin LED tercihi OSRAM oldu. Anket sonuçlarında göre OSRAM oyların çoğunluğuna sahip olarak birinci sırada yer aldı.

Listenin devamında ikinci sırada CREE, üçüncü sırada Samsung, dördüncü sırada Nichia ve beşinci sırada Lumileds yer alıyor.

Şirketler için marka algısını yönetmek son derece önemlidir. Bu algı satış artırıcı önemli etkilere sahiptir. Düzenlenen anket firmalara, tüketici zihninde oluşan marka algısı hakkında önemli bilgiler veriyor.

Siz de araştırma anketlerine katılarak bu araştırmalara katkı sağlamak isterseniz; Aydınlatma Portalı E-Posta Bülteni‘ne kayıt olabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Bahadır Tahtalı dedi ki:

  Bu anketin sonucu bana aslında sektörde en çok kullanılan LED’in markalarının ne olduğunu anlattı. Kullanıcıların teknik dosyalara bakarak cevap verdiğini nedense düşünemiyorum 🙂

 2. ömer çağlar dedi ki:

  geçen gün baktığımda en iyi led lambaların içinde birinci philips diye yazılmıştı.

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey, bahsettiğiniz konu 2017 yılında yaptığımız testlere göre oluşturduğumuz LED lamba sıralamasıydı. Yorum yazmış olduğunuz bu konu ise tüketici tarafında LED markalarının bilinirliğiyle ilgili yapılmış olan bir ankettir. Birinde konu LED’in kendisi iken diğeri evlerimizde kullandığımız LED lambalardır.

   https://aydinlatma.org/cok-satilan-10-led-lamba-incelemesi.html