Çin’de LED Üretimi Corona Virüsü Sebebiyle Durdu

Wuhan’daki Corona virüsü salgını nedeniyle Çin Merkezi Hükümeti yeni yıl tatilini 3 Şubat 2020’ye kadar uzattı. Yerel yönetimler de önlemleri uç noktaya taşıyarak tatili uzatma kararı aldı. Fabrikalarda üretim 10 Şubat 2020 tarihine kadar durduruldu ve bu sürenin daha da uzatılabileceği belirtiliyor.

Çin’de LED Üretimi Corona Virüsü Sebebiyle Durdu
31.01.2020
102
A+
A-

Wuhan‘daki Corona virüsü salgını nedeniyle Çin Merkezi Hükümeti yeni yıl tatilini 3 Şubat 2020‘ye kadar uzattı.

Corona virüsü 7.700‘den fazla kişiyi enfekte etti, 170 kişinin ölümüne sebep oldu. Buna karşın önlem olarak Danıştay, Çin yeni yıl tatilini uzatacak bir karar aldı.

Farklı eyaletlerdeki yerel yönetimler de Corona virüsüne karşı önlemleri uç noktaya taşıyor. Örneğin; Wuhan kendine 660 km uzaklıkta olan Zhejiang eyaletinde yerel yönetim tatili 10 Şubat 2020‘ye kadar uzatma kararı aldı.

Bölgede pek çok LED üreticisi faaliyet gösteriyor ve bu şirketlerin tamamı otorite ile işbirliği yapıyor. Fabrikalarda üretim 10 Şubat 2020 tarihine kadar durduruldu ve bu sürenin daha da uzatılabileceği belirtiliyor.

LED üreticileri geciken teslimatlar için müşterilerine e-posta mesajı gönderiyor. Üreticiler, fabrikalar yeniden açıldığında bu durumdan kaynaklanan kayıpların etkisini en aza indirmek için büyük çaba göstereceklerinin sözünü veriyor.

Daha önce bilinmeyen virüs, 2002-2003 yıllarında Çin ve Hong Kong‘da yüzlerce kişiyi öldüren Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) patojeni ile benzerliği nedeniyle küresel endişeye neden oldu.

British Airways ve Lufthansa Group salgın sebebiyle Çin’e tüm uçuşlarını durdurma kararı aldı. Air India ve Indigo Çin‘e düzenlenen bazı uçuşları durdurduğunu açıkladı. Air Canada şirketi de Pekin ve Şangay‘a tüm uçuşlarını Şubat sonuna kadar durdurdu. Türk Hava Yolları ise değerlendirmelerin sürdüğünü açıkladı ve henüz bir önlem almadı.

Birçok ülke, vatandaşlarını Wuhan‘dan tahliye etmek için yoğun çalışma yürütüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.