Cambridge Üniversitesi Kütüphanesi Özel LED Lambalarla Aydınlatıldı

İngiltere’nin kasvetli havasında derse olan konsantrasyonunu yitiren öğrenciler için Cambridge Üniversitesi, Lumie ile anlaştı. Kütüphaneye sirkadiyen LED masa lambalarını kuran firma sayesinde artık kış günlerinde de öğrenciler yaz mevsimindeki aydınlığa sahip olacak ve odaklanma performansları iyileşecek.

Cambridge Üniversitesi Kütüphanesi Özel LED Lambalarla Aydınlatıldı
22.11.2016
696
A+
A-

Öğrencilerinin tembellik yapmasının önüne geçmek ve konuya olan dikkatlerini arttırmak amacıyla Cambridge Üniversitesi, Merkez Kütüphanesi’ndeki masalara, LED masa lambaları kurdu. Lumie firması tarafından geliştirilen LED lambalar ile ayrıca mevsimsel duygulanım bozukluğunun da önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Lumie’nin tasarladığı 40 dan fazla enerji tasarruflu LED lamba, özellikle loş bölgeler seçilerek, ayrıca vücut saatine uygun olarak çalışacak şekilde tasarlanarak yerleştirildi. Ayrıca Lumie firmasının ürün gamında olan bir başka ürün olan Lumie Brightspark ile personel odası aydınlatılarak ara vakitlerinde hocaların enerji toplaması sağlanıyor.

İngiltere’de yaz günleri bile pek güneşli geçmemekte ve özellikle kışın öğleden sonraları hava kasvetli, karanlık bir halde olmaktadır. Bu lambalar ile Cambridge, karanlığın etkisini azaltıp kütüphaneyi daha aydınlık ve daha enerji dolu bir yere dönüştürdü. Böylece bu aydınlatma projesi ile öğrencilerin de daha dinamik ve daha enerji dolu olacağı düşünülüyor.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.