Bitlis’te Modern Aydınlatma Sistemi Devreye Alındı

Bitlis Belediyesi’nin yürütmüş olduğu altyapı ve üstyapı çalışmalarına ek olarak caddelere kurulan yeni aydınlatma sistemi halkın beğenisini kazandı. Belediyenin kurmuş olduğu modern aydınlatma sistemi ile yollar ışıl ışıl bir görünüme kavuştu.

Bitlis’te Modern Aydınlatma Sistemi Devreye Alındı
06.02.2020
729
A+
A-

Bitlis Belediyesi’nin kurmuş olduğu modern aydınlatma sistemi ile yollar ışıl ışıl bir görünüme kavuştu.

Batarya Kavşağı’ndan başlayan, ışıklı dekoratif aydınlatma direkleriyle oluşturulmuş modern aydınlatma sistemi Hikmet Kiler Fen Lisesi önüne kadar devam ediyor.

Belediyenin yürütmüş olduğu altyapı ve üstyapı çalışmalarına ek olarak caddelere kurulan yeni aydınlatma sistemi halkın beğenisini kazandı.

Bölge şartları dolayısıyla zor geçen kış mevsimi başlamadan kentteki sorunları çözmeye çalışan Bitlis Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda; kanalizasyondan doğalgaza, içme suyundan park yapımına, yolların asfaltlanmasından sosyal belediyecilik kapsamındaki kurslara varana dek birçok alanda çalışmalar yürütüyor. Belediyenin yürütmüş olduğu çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, “Yaşanılabilir Güzel Bir Bitlis” sloganıyla çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Tanğlay, “Yapmış olduğumuz çalışmalarda halkımızın geceleri daha rahat hareket etmesi ve kendilerini daha güvende hissetmeleri için çalışıyoruz. Caddelerimizde LED ışıklarla renklendirilmiş modern aydınlatma direkleri kullanıyoruz. Halkımızın yararına olacak bu tarz çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.