Aydınlatma Direği Montajı Yaparken Elektrik Akımına Kapılan İşçi Ağır Yaralandı

Aydınlatma direği montajında dikkatsizlik az daha bir cana mal oluyordu. Batman’da bir işçi aydınlatma direği montajı yaparken direk yüksek gerilim hattına temas edince elektrik akımına kapıldı. Elektrik akımına maruz kalan Ramazan Tayfur ağır şekilde yaralandı.

Aydınlatma Direği Montajı Yaparken Elektrik Akımına Kapılan İşçi Ağır Yaralandı
19.12.2019
368
A+
A-

Batman’da aydınlatma direği montajında dikkatsizlik az daha bir cana mal oluyordu.

Batman‘da bir işçi aydınlatma direği montajı yaparken direk yüksek gerilim hattına temas edince elektrik akımına kapıldı. Elektrik akımına maruz kalan Ramazan Tayfur ağır şekilde yaralandı.

Batman‘nın Merkez ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi 1506. Sokak’ta meydana gelen olayda müteahhit elemanı 29 yaşındaki Ramazan Tayfur, aydınlatma direğini vinç yardımıyla yerleştirmeye çalıştığı sırada, elektrik direği yüksek gerilim hattına denk gelince az daha canından oluyordu.

Ağır şekilde yaralanan Tayfur, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından Batman Bölge Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı. Devlet hastanesinde yapılan tetkiklerde durumunun ağır olmasından dolayı tedavisi için şehirdeki özel bir hastaneye sevk edildi.

Kazanın ihmalden kaynaklandığı iddia ediliyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ramazan Tayfur’un tedavisi ise sevk edildiği özel hastanede sürüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.