Aydınlatma Sektöründeki Fuarlar Tek Çatı Altında Toplandı

AGID Başkanı Fahir Gök, LightWorld TV’ye yaptığı açıklamada, artık Türkiye genelinde her yıl tek bir aydınlatma fuarı yapılacağını belirtti. Gök, İstanbulLight’ın bu birleşme ile hem bölge hem de ülke için önemli bir noktaya taşınacağını ifade etti.

Aydınlatma Sektöründeki Fuarlar Tek Çatı Altında Toplandı
13.02.2017
215
A+
A-

Marmara Fuarcılık ile UBM arasında yapılan görüşmeler sonucunda LED Fuarı ile İstanbulLight Fuarı İstanbulLight çatısı altında birleşti. Bu büyük fuar organizasyonunun 21-24 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi‘nde üç salonda düzenlenmesi planlanıyor.

AGID Başkanı Fahir Gök, LightWorld TV’ye yaptığı açıklamada, artık Türkiye genelinde her yıl tek bir aydınlatma fuarı yapılacağını belirtti. İstanbulLight’ın bu birleşme ile hem bölge hem de ülke için önemli bir noktaya taşınacağını ifade eden Gök, bu önemli kararda UBM ve AGID işbirliğinin etkili olduğunu söyledi.

ATMK Başkanı Prof. Dr. Rengin Ünver, aydınlatma fuarlarının birleşmesiyle ilgili olarak, “Bu tür fuarların parçalanmaması gerektiği, hepsinin bir araya gelerek daha kapsamlı olarak düzenlenmesi gerektiğini savunuyorduk. Bu nedenle bu birleşme, önce kurumlar adına ondan sonra ülkemiz adına çok yararlı ve olumlu bir gelişmedir.” dedi.

Pelsan Aydınlatma firmasını temsilen konuşan Yurdem Göğüş, “AGID ve ATMK’nın katkılarıyla bizim sektör olarak tek bir fuarımız oldu. Bu iyi haber ancak tabi bizim Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durumu da düşünerek bu fuara daha fazla yabancı ziyaretçiyi ve aydınlatmayla ilgili doğru kişileri nasıl getireceğimizle ilgili çalışmalar yapıyor olmamız lazım. Sektör olarak aynı geminin içerisinde doğru hedeflere birlikte ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini konuşmalıyız.” dedi. Göğüş konuşmasının devamında; “Hem fuar organizatörü hem AGID hem ATMK hem de sektör oyuncuları olarak bu büyük organizasyona dönüşen tek fuarı daha cazip kılacak aksiyonlar almalıyız” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.