Aydınlatma Portalı’nın Yenimahalle Belediyesi Ziyareti

Yenimahalle Belediyesi, enerjinin verimli kullanılması bilinciyle, ilçe genelinde yaygınlaştırdığı LED ve güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle dikkat çekiyor. Aydınlatma Portalı Başkanı Emre Yılmaz, Ankara’da Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek, ilçe aydınlatmaları hakkında bilgi aldı.

Aydınlatma Portalı’nın Yenimahalle Belediyesi Ziyareti
19.06.2018
109
A+
A-

Yenimahalle Belediyesi, enerjinin verimli kullanılması bilinciyle, ilçe genelinde yaygınlaştırdığı LED ve güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle dikkat çekiyor. Aydınlatma Portalı Başkanı Emre Yılmaz, Ankara’da Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar‘ı ziyaret ederek, ilçe aydınlatmaları hakkında bilgi aldı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Emre Yılmaz‘ı makamında ağırladı. Yılmaz, belediye sorumluluk alanında bulunan alanlar ve bu alanların aydınlatmaları hakkında sorular sordu. Özellikle, park aydınlatmaları ve bu alanlarda kullanılan aydınlatma armatürleri hakkında bilgi aldı.

İlçe sınırları içerisinde bulunan 406 adet parkın 105’inde enerji tasarruflu LED aydınlatma armatürleri kullanılıyor. 53 parkta da güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma sistemleri ve güneş enerjisi sistemi kullanılan parkların tamamında LED aydınlatma armatürleri kullanılıyor.

Çevreyi kirleten yakıtlar yerine güneş enerjisinden faydalanmanın hem maliyet hem de kirliliğin önlenmesinde büyük önem taşıdığını belirten Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar “Kurumlar açısından enerji maliyetleri büyük bir yük oluşturmuş durumdadır. Çevre aydınlatmaları, parklarda kullanılan güneş enerji sistemleri bu maliyetlerin düşürülmesi açısından hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir husustur. Belediye olarak hizmete başladığımız ilk günden itibaren çevre ve insan odaklı çalışmalar yapıyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak çevre ve enerji tasarrufu konusunda ilçemize fayda sağlayacak projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Yerli üreticinin desteklenmesi maksadıyla Türkiye’de üretilmiş aydınlatma armatürlerinin kullanımı, teknik şartnamelerin hazırlanması, ışık kirliliği ve etkileri de bu ziyarette ele alınan konular arasındaydı.

Görüşmede, akıllı aydınlatma sistemleri ve bu sistemlerin kullanımı değerlendirildi.

Ayrıca, görüşmede kısa bir röportaj gerçekleştirildi. Röportaja ait metin, önümüzdeki günlerde Aydınlatma Portalı‘nda yayınlanacaktır.

Belediyeler ve diğer kamu kurumları ile işbirliğinin artırılması için çalışmalar hız kazanıyor. Aydınlatma Portalı, diğer belediyelerle de görüşme yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.