Avrasya Tüneli’ne Uluslararası Aydınlatma Ödülü

Aydınlatma Mühendisleri Topluluğu IES, iki kıtayı birbirine bağlayan Avrasya Tüneli’ne, aydınlatma tasarımına sağladığı katkılar için Mimari Aydınlatma Ödülü’nü layık gördü. Avrasya Tüneli’nin aydınlatma tasarımı dünyaca ünlü mimari aydınlatma firması Skira tarafından yapılmıştı.

Avrasya Tüneli’ne Uluslararası Aydınlatma Ödülü
10.08.2017
845
A+
A-

IES (Aydınlatma Mühendisleri Topluluğu), iki kıtayı birbirine bağlayan Avrasya Tüneli‘ne, aydınlatma tasarımına sağladığı katkılar için Mimari Aydınlatma Ödülü‘nü layık gördü. Avrasya Tüneli‘nin aydınlatma tasarımı dünyaca ünlü mimari aydınlatma firması Skira tarafından yapılmıştı.

Avrasya Tüneli’nin gişe ve tünel içi mimari aydınlatma uygulaması oldukça dikkat çekiciydi. Avrasya Tüneli’nin Türk mimarisine uygun aydınlatma tasarımı Lighting Design Awards 2017‘de yarışmış, Darc Awards‘da da finale kalmıştı.

Bu proje ile Türkiye’de ilk kez tünel aydınlatmasında tamamıyla LED aydınlatma çözümleri kullanıldı. LED aydınlatma sistemi, sürücülerin konfor ve güvenliğini esas alarak kademeli bir aydınlatma sistemi uyguluyor. Böylelikle, tünelin giriş ve çıkışlarında sürücülerin tünele ve gün ışığına kolay bir şekilde adapte olmaları sağlanıyor.

Bu ödül Avrasya Tüneli‘ne verilen dokuzuncu uluslararası ödül oldu. İstanbul’un simgesi haline gelen Avrasya Tüneli, eşsiz aydınlatma tasarımıyla ülkemizi tanıtmaya devam ediyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.