Artemide, Geceleri UV’ye Dönen Armatürleri Tanıttı

İtalyan armatür üreticisi Artemide, standart ürünlerinin UV (Ultraviyole) versiyonlarını tanıtan ilk markalardan biri oldu. Şirket, mevcut ürün yelpazesinin çoğuna dahil edilebilen ve kullanılmayan alanları sterilize etmeye yarayan UV modülleri geliştirdi.

Artemide, Geceleri UV’ye Dönen Armatürleri Tanıttı
29.08.2020
216
A+
A-

İtalyan armatür üreticisi Artemide, standart ürünlerinin UV (Ultraviyole) versiyonlarını tanıtan ilk markalardan biri oldu.

Şirket, mevcut ürün yelpazesinin çoğuna dahil edilebilen ve kullanılmayan alanları dezenfekte etmeye yarayan UV modülleri geliştirdi.

Artemide, yeni Integralis kaynağının UV bileşeninin virüsler de dahil olmak üzere patojenik mikroorganizmaları etkisiz hale getirdiğini söylüyor. UV sağlığa zararlı olduğundan, bu bileşen gece boyunca veya alan boş olduğunda kullanılmak üzere tasarlandı.

Aydınlatma armatürleri normal kullanımda görünür ışıkla alanı aydınlatıyor, gece olduğunda ise ultraviyole ışık yardımıyla tüm alanı dezenfekte ediyor.

Şirket, görünür ışığının da bakteri, mantar ve küflerin gelişmesini ve büyümesini engelleyen belirli frekansları içerdiğini söylüyor. Farklı teknolojilerin kombinasyonu ve ışık emisyon spektrumlarının kalibrasyonu, dezenfeksiyonun etkinliğini artırıyor.

Integralis seçeneğine sahip ürünler şu anda Vector spot ışığı, Discovery alan ışığı, A.39 sarkıt ışığı ve Nur tavan lambası ile sınırlı görünüyor.

Artemide CEO’su Carlotta de Bevilacqua, basına verdiği demeçte, “Işık esas olarak yüzeyler üzerinde hareket eder, ancak gerçekte, yolda karşılaştığı havada asılı parçacıklar gibi her şeye etki eder.” diyor.

Açıklamasının devamında “Ancak bu, maksimum verimliliğini garanti etmek için özel bir hava filtreleme teknolojisi gerektirecektir.” vurgusunu yapıyor.

Integralis, bir akıllı telefon uygulamasıyla çalıştırılarak, kullanıcının dezenfeksiyon eyleminin zamanını ve yoğunluğunu ayarlamasına yardımcı oluyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.