Apple, iPhone 8’de Samsung OLED Ekranlarını Kullanabilir

Apple, iPhone 8 için OLED ekran teknolojisine geçmeye çabalıyor fakat uygun tedarikçi konusunda hala net bir açıklama yapılmadı. Ekran tedariği konusunda Samsung’un LG ye göre bir adım daha önce olduğu söylentileri pazarı kızıştırıyor.

Apple, iPhone 8’de Samsung OLED Ekranlarını Kullanabilir
03.01.2017
39
A+
A-

Önceki haberlerimizde de Apple’ın ekran teknolojisinde OLED’e sıcak baktığı ve tedarik için firmalar ile görüştüğünün söylentilerini aktarmıştık. Mobil teknolojiler dünyasında söylentiler devam ediyor. OLED panel tedariğinde Samsung’un, LG’yi saf dışı bırakarak anlaşmaya daha yakın olduğu söyleniyor.

Bu konu ile ilgili son söylenti ise The Korean Herald’dan geliyor, habere göre Apple’ın iPhone 8 telefonlarında, Samsung’un Curved Plastik OLED panelleri kullanacağı belirtiliyor. Daha önce de farklı ajanslar tarafından benzer söylentiler olduğundan dolayı haberin doğruluk payı yüksek olabilir.

Yine The Korean Herald’ın bir haberine göre Apple’ın milyonlarca olan talebine karşı Samsung ancak 100 milyon civarı kavisli OLED ekran sunabileceğini belirtmişti. Ayrıca kavisli OLED ekranın iPhone’larda tıpkı Samsung Galaxy S7 Edge’deki gibi ekranın kenarlarında olacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra, Apple akıllı telefonlarını rakiplerinden farklılaştırabilmek için yeni algılama teknolojileri de kullanabilir. iPhone 6s den itibaren sunulan Force Touch teknolojisinin de bu ekranlara entegre olması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.