Adana Büyükşehir Belediyesi’nden Ay Yıldızlı Aydınlatma

Yumurtalık Kız (Atlas) Kalesi’nde onarım ve aydınlatma çalışması yapıldı. Antik kalenin cephesine Türk Bayrağı’nın ay yıldız görseli yansıtıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden Ay Yıldızlı Aydınlatma
21.03.2017
319
A+
A-

Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü’nce, Adana’nın simgeleriyle, tarihi ve turistik değerlerinin aydınlatılması çalışmaları sürüyor.

Daha önce Demirköprü ve Taşköprü gibi önemli noktalarda aydınlatma çalışması gerçekleştiren Adana Büyükşehir Belediyesi, son olarak sahil ilçelerinden Yumurtalık’taki Antik Kız (Atlas) Kalesi’nde aydınlatma çalışması yaptı.

İlçenin tarihi değerlerinin tanıtımına ve bölge turizminin gelişimine katkı koymak amacıyla gerçekleştirilen aydınlatma ve onarım çalışmaları sonucu, Antik Kız Kalesi’nin gece görümünü son derece estetik hale geldi.

Özel aydınlatma ürünleriyle kale cephesine Türk Bayrağı’nın ay yıldızlı görseli yansıtıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen aydınlatma çalışmasında son teknoloji LED’li ürünler kullanıldı. Böylece antik kalenin hem görsel açıdan cazip hale gelmesi, hem de enerji tasarrufu sağlandı.

Adana Belediyesi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.