Acil Durumlar Yeni “Ausled” İle Pelsan Güvencesinde

Normal aydınlatma sisteminin çalışmadığı durumlarda devreye giren acil aydınlatma armatürleri güvenli tahliye sağlamak ve can kaybını önlemek için hayati önem taşımaktadır. Ausled IP65 Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürü, acil durumlarda ortam aydınlatmasını sağlayarak emniyetli bir şekilde tahliye işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Acil Durumlar Yeni “Ausled” İle Pelsan Güvencesinde
28.02.2019
450
A+
A-

Normal aydınlatma sisteminin çalışmadığı elektrik kesintisi, deprem, yangın ve terör gibi durumlarda devreye giren acil aydınlatma/yönlendirme armatürleri güvenli tahliye sağlamak ve can kaybını önlemek için hayati önem taşımaktadır.

Normal şartlarda her şey yolunda giderken, gerekliliği tam olarak hissedilmeyen acil aydınlatma armatürleri, tehlikeli durumlarda devreye girerek insan hayatının riske girmesini engeller. Can sağlığı söz konusu olduğunda kullanılan ürünlerin kalitesi ve ömrü kritik öneme sahiptir. Bunlara ek olarak, acil durumlarda yönümüzü bulmamız için kaçış yollarının doğru aydınlık düzeyinde olması da güvenli tahliyeyi sağlayan bir diğer önemli faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pelsan Aydınlatma Ar-Ge mühendisleri tarafından tasarlanan ve üretilen Ausled IP65 Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürü, acil durumlarda ortam aydınlatmasını sağlayarak emniyetli bir şekilde tahliye işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Fonksiyonel elektriksel tasarıma sahip Ausled sürekli yanma, kesintide yanma ve anahtarlanabilme gibi farklı çalışma modları ile kullanıcılara çözüm sunan “all in one” bir üründür. Sürekli yanma modu ile normal koşullarda aydınlatma sağlamasının yanı sıra acil durumlarda da otomatik olarak devreye girer. Sadece kesintide yanma modu ile şebeke varken sönük olan armatür, acil durumda otomatik olarak devreye girerek aydınlatma sağlar. Anahtarlanabilir modda da hem sürekli yanma hem kesintide yanma seçenekleri mevcuttur.

Ausled hibrit tasarımı sayesinde tek bir ürünle hem sıva üstü hem de dayanıklı metal yaylarıyla sıva altına kolaylıkla monte edilebilir. 4+1 yönlü kablo çıkışı sayesinde monte edilecek yerin uygunluk durumuna göre istenilen yönden kablo çıkartılmasına olanak sağlar, montaj süresini minimuma indirger.

IP65 koruma sınıfı ile endüstriyel tesislerin zorlu koşullarında bile toza ve neme karşı dayanıklılık gösterir. Olası bir acil durumda çevresel şartlar zor olsa bile çalışmaya devam ederek aydınlık bir ortam oluşturur.

3 saati aşan aydınlatma süresi ile Yangın Yönetmeliği’ndeki şartları fazlasıyla sağlayan Ausled’in, bünyesinde bulunan yüksek verimli Ni-Cd piller şarj işlemi hariç herhangi bir fiziki bakım gerektirmez. Bu pillere su veya elektrolit ilavesine gerek yoktur ve uzun ömürlü Ni-Cd piller her konumda çalışabilirler. Ausled içerisinde kullanılan Ni-Cd pillerin yapıları darbeye, düşmeye, vibrasyona ve her türlü mekanik dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Bu sayede şartlar ne kadar zorlayıcı olursa olsun aydınlatma sağlamaya devam eder. Ek olarak test butonu, şarj gösterge ışığı gibi elektronik fonksiyonları sayesinde periyodik bakımları kolayca yapılabilir.

Acil durum aydınlatma armatürü olmasının yanı sıra ürün ile birlikte gelen 4 farklı yönlendirme etiketi sayesinde Ausled acil yönlendirme armatürü olarak da kullanılabilir. Bu sayede kaçış yollarına doğru yönlendirme yapar, tek bir armatür hem aydınlatma hem de yönlendirme amacı ile kullanılır.

Birleşmiş Milletler (BM)’in zor durumlardaki kişilerin sağlıklı ortamlarda iyi bir hayat sürmeleri için tasarladığı yaşam konteynerlerinde Pelsan Acil Durum Aydınlatma Armatürü Ausled kullanılmıştır. Bu yaşam konteynerlerinde kullanılan malzemelerin uzun ömürlü ve yüksek verimli olması oldukça önemlidir. Ausled gerek 100lm/W üzerindeki ışık çıktısı gerek uzun ömürlü Ni-Cd bataryası ile Avrupa standartlarını sağlayarak Birleşmiş Milletler’in tercih ettiği bir ürün haline gelmiştir.

Hayati önem arz eden zor durumlarda, Pelsan olarak güven veren ürünlerimiz ile sizlerin yanındayız.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.