Yer Altındaki Kablo Bağlantılarının İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Yer altında özellikle toprağa gömülü haldeki kablo bağlantıları suya ve toza karşı dayanıklı olmalıdır. Bağlantı noktalarında sızdırmazlığı sağlamanın pek çok yolu vardır. Ancak burada önemli husus izolasyonun zorlu koşullara dayanıklılığı ve koruma süresidir. Peki yer altındaki kablo bağlantılarının izolasyonu için en iyi çözüm nedir?

Yer Altındaki Kablo Bağlantılarının İzolasyonu Nasıl Yapılır?
24.01.2020
2.225
A+
A-

Yer altında özellikle toprağa gömülü haldeki kablo bağlantıları suya ve toza karşı dayanıklı olmalıdır. Bağlantı noktalarında sızdırmazlığı sağlamanın pek çok yolu vardır. Ancak burada önemli husus izolasyonun zorlu koşullara dayanıklılığı ve koruma süresidir.

Peki yer altındaki kablo bağlantılarının izolasyonu için en iyi çözüm nedir?

Alist Limited tarafından tanıtılan Raytech Magic Power Gel, yer altında toprağa gömülü haldeki elektrik bağlantılarının izolasyonu için eşsiz bir çözüm olarak öne çıkıyor. Özel izolasyon jeli, bağlantı noktaları için suya ve toza karşı IP68 sınıfı koruma sağlıyor. Uygulama 15 dakika sürüyor ve sonrasında bağlantılara müdahale edilebiliyor.

Raytech markasını taşıyan izolasyon jeli, dikey olarak da uygulanabiliyor. İki komponentli yapıya sahip olduğundan raf ömrü yoktur. İkili özel tasarım şişeye sahiptir.

Uygulama için iki komponent de izolasyon yapılacak alana dökülür. Bir dakika boyunca karıştırılır. Karıştırılmasının ardından yaklaşık 15 dakika içerisinde hazır olur. İzolasyon jeliyle korunan bağlantı yer altı dahil pek çok zorlu koşula karşı dayanıklıdır. Jel ile doldurulmış bağlantı kutusu artık IP68 derecesinde koruma sağlayabilir.

Bağlantıya herhangi bir zamanda müdahale edilebilir ve yeniden kullanılabilir.

Raytech Magic Power Gel hakkında detaylı bilgi edinmek ve fiyat teklifi almak için Alist Limited firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.