Türkiye’nin İlk Dinamik LED Saha Aydınlatma Uygulaması

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final’ine ev sahipliği yapan Sinan Erdem Spor Salonu’nun saha ve tribün aydınlatmaları Philips Aydınlatma tarafından yenilendi! Yeni aydınlatma sistemi, Türkiye’deki ilk dinamik LED spor salonu aydınlatma uygulaması olarak dikkat çekti.

Türkiye’nin İlk Dinamik LED Saha Aydınlatma Uygulaması
10.07.2017
451
A+
A-

Basketbol severleri THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali ile buluşturan Sinan Erdem Spor Salonu’nun saha ve tribün aydınlatmaları Philips Aydınlatma tarafından yenilendi. Yüzde 40 enerji tasarrufu sağlayan yeni aydınlatma sistemi, tribünleri maça dahil ederken, aynı zamanda sporcuların da görüş konforunu sağlamaya yönelik olarak tasarlandı.

Türkiye’de 87 yıldır faaliyet gösteren Philips Aydınlatma, dahil olduğu projelerle binlerce kişiye ayrıcalıklı bir deneyim sağlamaya devam ediyor. 19-21 Mayıs’ta THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’ne ev sahipliği yapacak olan Sinan Erdem Spor Salonu’nun LED dönüşümü Philips Aydınlatma tarafından gerçekleştirdi. Türkiye’nin dinamik LED aydınlatma ile donatılan ilk spor alanı olan Sinan Erdem Spor Salonu’nda yeni aydınlatmayla yüzde 40 enerji tasarrufu sağlandı.

Basketbolun hızlı temposuna eşlik edecek şekilde kontrol edilebilen armatürlerle tasarlanan aydınlatma, hem tribünde hem de ekran başında büyük bir ilgi ile maçı takip eden spor severlerin seyir keyfine ortak olarak heyecanı artırıyor. 92 adet Philips ArenaVision LED armatür ile saha aydınlatmasının, 96 adet Philips SportsStar LED armatür ile ise tribün aydınlatmasının yenilenmesi sayesinde salon, misafirlerini FIBA standartlarında seyir keyfiyle buluşturacak.

Philips Aydınlatma Türkiye Projeler Kanalı Satış Direktörü Saner Kırık şöyle konuştu: “Uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak olan Sinan Erdem Spor Salonu’nun dünya kriterlerinde bir salona dönüştürülmesinde en son teknoloji ürünlerimizi kullanarak önemli bir rol oynamış olmaktan  gurur duyuyoruz. Bağlantılı aydınlatmanın getirdiği dinamik ruh ile Sinan Erdem’in hem oyunun hem de seyircilerin heyecanına yetişen, salondaki ambiyansı destekleyen bir atmosfere kavuşmasını sağladık. Sporun dönüştüren ve birleştiren gücüne katkıda bulunmak bizi çok mutlu ediyor. Bu yeniliklerle Avrupa’nın en modern salonlarından biri haline gelen Sinan Erdem Spor Salonu’nda basketbol heyecanını tüm spor severlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz”.

Philips dünyadaki spor sahalarının yüzde 65’ini aydınlatıyor.

Philips Aydınlatma, 60 yılı aşkın süredir spor sahalarını aydınlatıyor. Dünya çapında uluslararası spor etkinliklerinin yapıldığı sahaların yüzde 65’i ile futbol stadyumlarının %55’i Philips’in aydınlatma teknolojisini kullanıyor. 16,500 kişilik seyirci kapasitesi olan Sinan Erdem Spor Salonu’nda da kullanılan Philips Arenavision LED teknolojisi, Ajax, Atletico Madrid, Chelsea, Juventus, PSV Eindhoven, VfL Wolfsburg ve daha pek çok dünyaca ünlü spor klube ev sahipliği yapan spor sahasını konforlu aydınlatma ile buluşturuyor. Philips Arenavision LED, son olarak 2016’da olimpik standarda sahip olan ve 120 binlik izleyici kapasitesine sahip Kahire Stadyumu’nda kullanıldı.

Philips Aydınlatma

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.