Parkta Oynayan Küçük Çocuğun Üzerine Aydınlatma Direği Düştü

İstanbul’da parkta oyun oynayan küçük çocuğun üzerine güneş enerjili aydınlatma direği düştü. Hastaneye kaldırılan küçük çocuk, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Acılı aile, çocuklarının ölümüne ihmalin neden olduğunu söylüyor ve sorumluların cezalandırılmasını istiyor.

Parkta Oynayan Küçük Çocuğun Üzerine Aydınlatma Direği Düştü
26.09.2020
473
A+
A-

İstanbul‘da parkta oyun oynayan küçük çocuğun üzerine güneş enerjili aydınlatma direği düştü. Hastaneye kaldırılan küçük çocuk, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İki kardeş Görkem ve Güven Küçük, Arnavutköy‘deki bir parkta oyun oynuyordu. Üzerine güneş panelleri ve akü monte edilmiş aydınlatma direği rüzgarın şiddetine dayanamadı ve taban plakasından koparak devrildi. Parkta oyun oynayan kardeşlerden 10 yaşındaki Görkem Küçük, aydınlatma direğinin altında kaldı.

Görkem, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Küçük çocuk, hastanede hayatını kaybetti.

Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kocatepe yaptığı açıklamada, direklerin çok zayıf olduğu ve üzerine taşıyamayacağı korkunç bir ağırlık bindirildiğine dikkat çekti. Kocatepe açıklamasının devamında “Bu direk, üzerindeki ağırlığı kaldıramadığı için devrildi. Burada direğin üzerine rastgele paneller konularak bir cinayet işlendi. Burası rüzgarlı bir alan, gerekli hesaplar yapılıp kuvvetli direkler konulmalıydı.” dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Acılı aile, çocuklarının ölümüne ihmalin neden olduğunu söylüyor ve sorumluların cezalandırılmasını istiyor.

Fotoğraflar: DHA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.