“Pavyonlar Caddesi’ne Döndü”

Düzce’de en işlek caddelerden birisi İstanbul Caddesi, trafiğe kapatılarak yayalaştırılmıştı. Bu proje kapsamında caddeye dekoratif LED aydınlatmalar da yapılmıştı. Yapılan bu aydınlatma çalışmaları, bazı kesimler tarafından beğenilirken, bazılarının ağır eleştirilerine maruz kaldı.

“Pavyonlar Caddesi’ne Döndü”
23.08.2017
883
A+
A-

Düzce‘de en işlek caddelerden birisi İstanbul Caddesi, trafiğe kapatılarak yayalaştırılmıştı. Bu proje kapsamında caddeye dekoratif LED aydınlatmalar da yapılmıştı. Yapılan bu aydınlatma çalışmaları, bazı kesimler tarafından beğenilirken, bazılarının ağır eleştirilerine maruz kaldı.

Yerel basın kuruluşu Öncü Haber, mikrofonu vatandaşlara uzattı ve fikirlerini aldı. Bölge sakinleri ikiye bölünmüş durumda, kimi olumlu düşüncülerini ifade ederken, kimi sert söylemleriyle eleştiri oklarını belediye yetkililerine yöneltti.

Mikrofonun uzatıldığı Ali Yüksek, aydınlatmaları beğeniyor. Ancak bu caddenin canlı bir meydan olduğunu, bu tür aydınlatmaların farklı bir alanda yapılması gerektiğini düşünüyor.

Bölge sakinlerinden Hüseyin Özer ve Cevat Çatalbaş da ışıklandırma çalışmalarını beğeniyor.

Emine Çatalbaş isimli vatandaş ise, aydınlatmaları görsel olarak güzel ancak böyle bir yatırımın gereksiz olduğunu düşünüyor. Burak İnanç’ta bu bütçenin daha güzel yatırımlara harcanması gerektiğini düşünüyor.

Mikrofon uzatılan vatandaşlardan birisi Adnan Kaçar ise, “Aydınlatmaları hiç iyi görmüyorum, dinimizde israf haram. Düzce’nin ana caddesi olan, kalbi olan bir caddenin trafiğe kapatılmasını da tasvip etmedim. Esnaf da memnun değil, bu ışıkların ekonomik ömrü uzun değil, bir yağmur, bir fırtına görsün bunlar zaten gidici. Burası Şanzalize Bulvarı’na döndü, yani affedersiniz Pavyonlar Caddesi’ne döndü. Ben tasvip etmiyorum. Dinimizde israf haram, bu kadar parayı borçlu bir belediye neon ışıklarına gömmemesi lazım.” diyor.

İnternet sitesindeki habere gelen yorumlarda (ekran görüntüsü) tek bir direk için 8.500 TL ödendiği iddia edildi.

Düzce Belediyesi tarafından yapılan LED aydınlatma çalışmaları bölge sakinlerini ikiye bölmüş durumda. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.