Osram, Satın Alma Dedikodularını Doğruladı

Osram, 2019 mali yılının ilk çeyreğinde iş performansındaki düşüşü bildirdikten sonra, gelirlerini iyileştirmek için bir dizi önlem alacağının işaretini vermişti. Osram, Bain Capital ve Carlyle Group tarafından satın alınabileceği olası bir anlaşmaya ilişkin açıklama yaptı ve taraflarla detaylı bir görüşme içerisinde olduğunu açıkladı.

Osram, Satın Alma Dedikodularını Doğruladı
01.03.2019
140
A+
A-

Bloomberg, ABD merkezli Bain Capital‘in Osram‘ı satın almayı düşündüğünü bildirmişti. Daha sonra Financial Times, yine ABD merkezli Carlyle Group‘un Osram‘ın satışıyla ilgilendiğini belirtmişti. Osram, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; Bain Capital ve Carlyle Group ile görüştüğünü doğruladı.

Osram, Bain Capital ve Carlyle Group tarafından satın alınabileceği olası bir anlaşmaya ilişkin açıklama yaptı ve taraflarla detaylı bir görüşme içerisinde olduğunu açıkladı.

Osram, 2019 mali yılının ilk çeyreğinde iş performansındaki düşüşü bildirdikten sonra, gelirlerini iyileştirmek için bir dizi önlem alacağının işaretini vermişti.

Alman şirket pazarda, Bain Capital ve Carlyle Group’un Osram’ı satın almak istediğini doğruladı.

Bain Capital, dünyanın önde gelen çok varlıklı alternatif yatırım firmalarından birisi, Carlyle Group ise 212 milyar dolar varlığa sahip dünyanın en büyük ve en başarılı yatırım firmalarından birisi olarak öne çıkıyor.

Bain Capital ve Carlyle Group şirket hisselerinin yüzde yüzüne kadar ortak bir satın alma gerçekleştirmeyi düşünüyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.