Nichia LED Pazarındaki Liderliğini Korudu

Çin’in LED paket pazarının yıllık geliri 2016 için %6 artarak 8,9 milyar ABD dolarına ulaştı. Nichia, gelir payı sıralamasında 2016 yılına kadar Çin pazarında birinci sırada yerini korurken, MLS ikinci sırada, Lumileds ise üçüncü sırayı aldı.

Nichia LED Pazarındaki Liderliğini Korudu
02.08.2017
348
A+
A-

TrendForce’un bir bölümü olan LEDinside, LED aydınlatma pazarındaki istikrarlı büyümenin, LED çip ve paket endüstrilerinin kapasite artırma çalışmalarını 2016’da desteklediğini belirtti.

Ayrıca, Çin’in LED paket pazarının yıllık geliri, LEDinside’nin 2017 Çin LED Chip ve Ambalaj Endüstrisi Raporuna göre 2016 için %6 artarak 8,9 milyar ABD dolarına ulaştı.

Nichia, gelir payı sıralamasında 2016 yılına kadar Çin pazarında birinci sırada yerini korurken, MLS ikinci sırada, Lumileds ise üçüncü sırayı aldı.

2016 yılı için Çin’deki ilk 10 paket tedarikçisinin toplam geliri 2015 rakamıyla karşılaştırıldığında %24 artışla 4,1 milyar ABD doları oldu. Buna karşılık, küresel LED paket pazarının yıllık ortalama büyüme oranı 2016’da sadece %6 oldu. LEDinside analisti Allen Yu, “Sıralama, Çin’in paket endüstrisine yoğunlaşmış olduğunu işaret ediyor” dedi.

Büyük tedarikçiler MLS, NationStar ve Honglitronic, bu yıl üretim kapasitelerini artıracak. Ek kapasite sağlandıktan sonra, Çin’in LED paket endüstrisi küresel pazarda daha belirgin bir konuma geleceği söylenebilir.

Nichia, imalat teknolojisindeki avantajları, patentleri ve markası nedeniyle 2016 yılı için liderliğini korudu. Arka aydınlatma alanında büyük bir pazar payı sürdürmenin yanı sıra, Nichia birinci sınıf otomotiv aydınlatma pazarında da çok aktifti.

LEDinside

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.