Mersin’de Yollara Palmiye Şekilde Aydınlatma Direkleri Monte Edildi

Mersin’de şehir içindeki bazı caddelere palmiye ağacı şeklinde ışıklandırılmış dekoratif aydınlatma direkleri monte edildi. Direklerin gövdesi yeşil renkte LED’ler ile aydınlatılıyor ve tepesinde aynı renkte bir palmiye figürü bulunuyor.

Mersin’de Yollara Palmiye Şekilde Aydınlatma Direkleri Monte Edildi
06.03.2019
758
A+
A-

Mersin‘de şehir içindeki bazı caddelere palmiye ağacı şeklinde ışıklandırılmış dekoratif aydınlatma direkleri monte edildi. Direklerin gövdesi yeşil renkte LED’ler ile aydınlatılıyor ve tepesinde aynı renkte bir palmiye figürü bulunuyor.

Mersin, eski adıyla İçel, 2 milyona yakın nüfusuyla Türkiye’nin en kabalalık onuncu şehri olarak biliniyor.

Türkiye’nin güneyinde bulunan liman kenti, büyükşehir statüsünde bulunuyor.

Mersin‘de sahil şeridi boyunca pek çok palmiye ağacı bulunuyor. Yalnızca sahilde değil, şehrin pek çok bölgesinde palmiye ağaçlarını görebilirsiniz. Öyle ki; bazıları şehre palmiye cenneti veya palmiye kenti adını veriyor.

Mersin‘de Yenişehir ilçesine bağlı Palmiye Mahallesi‘nde yol aydınlatmaları için palmiye şeklinde yeşil renkli aydınlatma direkleri kullanıldı.

Yol yüzeyinin aydınlatılması için ise aynı direklerin üzerinde, beyaz renkli LED ışık kaynaklı armatürler bulunuyor. Ancak, yolların yeterli miktarda aydınlatılmadığı, bazı bölgelerin çok karanlık kaldığı fotoğraflardan kolayca fark edilebiliyor.

Diğer bir konu da trafik lambaları ile aynı renkte ışıklandırılan direklerin kavşaklara ya da yaya geçitlerine yaklaşan sürücülerde kafa karışıklığına yol açması.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.