LED’li Ramazan Davulcusu İlgi Odağı Oldu

Ramazan davulcuları, ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Davulcular bu yıl da sokak sokak gezip, insanları sahura kaldırıyor. Ramazan davulcuları da teknolojik gelişmelere ayak uydurdu ve davullarını LED ışıklarla renklendirdi. Bu da yetmedi kendilerine de bu ışıklardan monte etti.

LED’li Ramazan Davulcusu İlgi Odağı Oldu
25.05.2018
782
A+
A-

Ramazan davulcuları, ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Davulcular bu yıl da sokak sokak gezip, insanları sahura kaldırıyor.

Ramazan davulcuları da teknolojik gelişmelere ayak uydurdu ve davullarını LED ışıklarla renklendirdi. Bu da yetmedi kendilerine de bu ışıklardan monte etti.

Enerjisini üzerindeki aküden alan şerit LED yardımıyla renklendirilen davul vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Davulcular bu tür farklılıklar sayesinde daha fazla bahşiş aldıklarını söylüyor.

Bu ışıklandırmayı kullanan bir davulcu, camilerin minarelerindeki aydınlatmalardan esinlendiğini belirtiliyor.

LED’li ramazan davulcuları hakkında sosyal medyada ise bazen espri dolu bazen de eleştirel yorumlar yapılıyor.

Bu akımın sosyal medyada hızla yayılmasıyla; internet mağazalarında ve ikinci el alışveriş sitelerinde LED ışıklı ramazan davulu ilanları hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz yıllarda davulunu yeşil renkli LED’ler ile aydınlatan davulcunun fotoğrafı sosyal medyada yayılmıştı. Bu yıl da mavi ve mor renkli LED ışıklarla davulunu ve başını süsleyen davulcu meşhur oldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.