Küresel LED Aydınlatma Pazarı Yüzde 10 Büyüyor

Tayvan merkezli pazar araştırma şirketi TrendForce’un “2021 Global Lighting LED ve LED Lighting Market Outlook-2H21” adlı yeni raporunda, küresel LED aydınlatma pazarının tam bir toparlanma kaydettiği belirtildi. Küresel LED aydınlatma pazarının 2021 yılında yüzde 9,5 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor.

Küresel LED Aydınlatma Pazarı Yüzde 10 Büyüyor
12.09.2021
765
A+
A-

Tayvan merkezli pazar araştırma şirketi TrendForce‘un “2021 Global Lighting LED ve LED Lighting Market Outlook-2H21” adlı yeni raporunda, küresel LED aydınlatma pazarının tam bir toparlanma kaydettiği belirtildi. Küresel LED aydınlatma pazarının 2021 yılında yüzde 9,5 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor.

Dünya çapında artan aşı kapsamı ile ekonomik toparlanma etkilerini göstermeye başladı. Ticari, dış mekan ve teknik aydınlatma pazarında güçlü bir iyileşme görüldü.

Hükümetlerin, karbon nötrlüğüne yönelik enerji tasarrufu uygulamaları ile tüm dünyada LED tabanlı enerji tasarrufu projeleri başlatıldı. Kuzey Amerika ve Çin de dahil olmak üzere hükümetler, ekonomik belirsizliklerle başa çıkmak için altyapı projelerini genişletti. Yatırımların büyük çoğunluğu yol yapımına ve bununla ilişkili olarak sokak aydınlatmasına yönetildi. LED aydınlatma pazar penetrasyon oranının 2021 yılında yüzde 57‘ye ulaşması bekleniyor.

Teknolojik gelişmeler, LED aydınlatma şirketlerini akıllı karartma ve kontrol edilebilir işlevlere sahip aydınlatma armatürleri üretmeye yöneltti. Çok sayıda aydınlatma üreticisi, aydınlatma ürünlerini dijital sistemlerle birleştiren profesyonel çözümler kullanarak daha sağlıklı, daha akıllı ve daha kullanışlı aydınlatma deneyimleri oluşturmayı başardı.

Aydınlatma sektörünün gelecekte, bağlantılı aydınlatma ve insan odaklı aydınlatma sistemleştirmesi yoluyla katma değerli üretime daha fazla odaklanması bekleniyor. Akıllı aydınlatma pazarının 2021 yılında, aydınlatma pazarı genel ortalamasını üzerinde yüzde 18 büyüyeceği tahmin ediliyor.

Diğer bir taraftan hammadde maliyetleri arttıkça aydınlatma ürünlerinin fiyatları da artmaya devam ediyor. LED aydınlatma ürünlerinde yüzde 3 ila 15 aralığında bir fiyat artışı görülüyor. Avrupa ülkelerinde 1 Eylül itibariye uygulanmaya konulan yeni gereksinimler, aydınlatma ürünlerinin fiyatlarının daha da artmasına neden olabilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.