İklim Değişikliği Mücadelesine ‘Bir Işık Tut!’

İklim Değişikliği Mücadelesine ‘Bir Işık Tut!’
09.03.2016
192
A+
A-

Garanti Bankası ve Viko by Panasonic’in ana sponsorluğunda, “iklim mücadelesine bir ışık tut” sloganıyla yola çıkan Dünya Saati etkinliği, bu yıl 19 Mart Cumartesi, 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Her yıl milyonlarca insanın bir saatliğine ışıkları kapatarak küresel iklim değişikliğine dikkat çektiği bu etkinliğe ülkemizde geçmiş yıllarda katılan Boğaziçi Köprüleri, Dolmabahçe Sarayı ve Sultanahmet Cami gibi anıtsal yapıların arasına 2016’da Efes Antik kenti, Selimiye Cami ve Peri Bacaları da eklendi.

Dünyanın en büyük çevreyi koruma etkinliklerinden biri olan Dünya Saati’ne, geçtiğimiz yıl Türkiye ile birlikte 172 ülke, 7 binden fazla kent ve 2 milyardan fazla insan katıldı. Paris’teki Eyfel Kulesi, Londra’daki Buckingham Sarayı, Vatikan’daki St.Peter Bazilikası, Rio de Janeiro’daki İsa Heykeli, Newyork’taki Empire State Binası ve Times Meydanı, Rusya’daki Kremlin Sarayı ve Mısır’daki piramitler kampanya için ışıklarını kapatan 10 bin yapıdan sadece birkaçı.

Sizleri de 19 Mart Cumartesi günü çevre için duyarlı olmaya çağırıyoruz. Etkinlik ne kadar geniş kitlelere ulaşırsa, farkındalık da bir o kadar etkili olacaktır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.