Fiberli Milano’dan İki A’ Design Tasarım Ödülü İle Döndü

Fiberli’nin iki dış mekan aydınlatma ürün tasarımı birden, A’Design Competition & Award’da ödüle layık görüldü. Fiberli, İtalya’nın Milano kenti yakınlarındaki Como gölü kıyısında, Villa Olmo’da düzenlenen görkemli ödül töreninden iki A’design ödülü ile döndü.

Fiberli Milano’dan İki A’ Design Tasarım Ödülü İle Döndü
15.06.2017
117
A+
A-

Fiberli’nin iki dış mekan aydınlatma ürün tasarımı birden, A’Design Competition & Award’da ödüle layık görüldü.

Aydınlatma Ürünleri ve Aydınlatma Proje Tasarımı kategorisinde değerlendirilen park&bahçe armatürü; ARC ve sokak armatürü; KITE teknoloji ve estetiği beraber sunuyor.

Fiberli, İtalya’nın Milano kenti yakınlarındaki Como gölü kıyısında, Villa Olmo’da düzenlenen görkemli ödül töreninden iki A’design ödülü ile döndü. Fiberli adına ödülleri Fiberli CEO’su Cengiz Şentürk ve Ar-Ge Müdürü Tanju Duygu aldı. Yenilik ve üretkenlik peşinde koşan Fiberli tasarım ekibi ödüllü ürünlerinin tasarımında ise doğadan ve çocukluğun güzel anılarından esinlendi.

“Park &bahçe armatürümüz; ARC’ın tasarımı için yüzümüzü doğaya döndük..”

Doğanın, tüm şartlara dayanıklı olabilen ve aynı zamanda en narin görünümlü tasarımı olan filiz yapraklarından yola çıkılarak tasarlanan ARC, park ve bahçe armatürü olarak sunulacak. Ürün modüler yapısı ile dikkat çekiyor. Bu sayede tıpkı bir yaprak gibi 2’li,3’lü,4’lü ve 6’lı led modüller halinde şekil verilebiliyor ve yumuşak hatları sayesinde kullanılacak yeşil alana mükemmel uyum sağlıyor. Ürün aynı zamanda 0 ° -30° arası açısı ayarlanıp kurulabilen baş kısmı ile aydınlatma tasarımında esnekliğe olanak sağlıyor. 80cm-4,5mt arası direk boyu seçenekleri, modüler yapısı ve açı verilebilen baş kısmı ile, ürünün kullanımı kullanıcının hayal gücüyle sınırlı. Her biri 20 watt, düşük güç ile yüksek verimlilik gösteren ekonomik modüller sadece estetik olarak değil, enerji verimliliği ile de önemli ölçüde tasarruf sağlıyor ve diğer armatür örneklerine kıyasla karbon salınımını büyük ölçüde azaltıyor.

“Sokakta yürürken uçurtmaları görmeyi özledik ve KITE’ı tasarladık..”

Sokakların ve caddelerin yeniden çocukluğun en güzel anılarına yer vermesi arzusu ile ortaya çıkan ödül sahibi KITE ise sokak & cadde armatürü olarak sunulacak. Gökyüzünde görülen uçurtmanın herkese yaşattığı keyif ve estetik duygusunu, sokak armatürlerine yansıtmayı hayal eden Fiberli tasarım ekibi, gökyüzüne bakan herkesi çocukluğuna döndürmeyi hedefliyor. Aynı zamanda iyi bir uçurtmanın, yüksekteki hava şartlarına uygunluğu ise sokak ve cadde armatürü KITE’ın tasarımı için önemli bir ilham kaynağı. Ürünün en ezber bozan özelliği ise farklı renklerde kullanılabilecek ince ve zarif bir tasarıma sahip olması. Monoblok alüminyum gövdesi, yol aydınlatmasına göre IP66 PC özel lens tasarımı, Driver On Board teknolojisi ile pcb’ye entegre sürücü ise tasarımın en dikkat çekici teknik özellikleri.

Doğanın ve çocukluğumuzun olanak verdiği tüm estetik özellikler ile, teknolojik yenilikleri beraberinde barındıran, enerji tasarrufunu her zaman ön planda tutan ARC ve KITE dış mekan armatürleri aldığı A’Design tasarım ödülleri ile Fiberli’nin sürekli olarak çıtayı yükselteceğinin habercisidir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.