LED Modüllere Özel Yeni Sabitleme Elemanı Geliştirildi

LED aydınlatma sektörüne yönelik çözümleriyle tanınan BJB, yeni ve daha pratik bir ürünle pazarda adından söz ettirmeye devam ediyor. Bastır ve sabitle tekniği ile uygulanan ürün üreticilere kolaylık sağlayacak.

LED Modüllere Özel Yeni Sabitleme Elemanı Geliştirildi
20.12.2016
147
A+
A-

BJB’nin geliştirdiği yeni sabitleme elemanları sayesinde bastır ve sabitle (P2F) tekniği ile LED modül PCB’leri kartlar üzerine kolayca sabitlenebilecek. Silikon halka ve metal yaydan oluşan mekanizma ile elastik, sıcaklığa dayanıklı, optimum uygulama basıncı ile (10N) sabitleme yapılabiliyor.

P2F, kayan bağlantı yöntemi sayesinde, armatürlerin montajı ve çalışması sırasında oluşan ısıl genleşmelerden ve mekanik zorlamalardan kaynaklanan etkiler malzeme tarafından telafi edilebiliyor ve silikon halka tasarımı sayesinde PCB’ye elektriksel yalıtımlı bağlantı yapılmış olup yapı, şok ve titreşime karşı dayanıklı hale geliyor. Montaj esnasında kalibre edilmesi gereken bir tork tornavida sistemine gerek olmaması üretim maliyetlerini düşürüyor ve P2F yöntemi ile montaj elle veya bir kurulum aracıyla hızlı ve emniyetli bir şekilde kurulabiliyor.

BJB’nin eşsiz çözümü ile üretilen elemanlar, LED PCB ışık kaynaklarının en iyi şekilde sabitlenmesi için metal yivli vidaları, plastik klipsleri veya yapıştırıcıları içeren endüstrinin ilk mekanik sabitleme elemanıdır. Geniş uygulama alanlarını kapsayacak şekilde 6 farklı paket kalınlığı ve renk kodlu P2F sabitleme elemanları 1.5 ila 4.0 mm arasında üreticiler tarafından temin edilmek üzere raflarda yerini aldı.

BizLED

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.