Borsan Kablo’nun Yüzde 10’u Batı Afrikalı Şirkete Satıldı

Kablo ve LED aydınlatma üretimi yapan Samsun merkezli Borsan Kablo’nun yüzde 10’u 12 milyon Dolar’a Togolu şirket Le Watt’a satıldı. Hisse devir ve ortaklık töreni Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Borsan tesislerinde gerçekleşti.

Borsan Kablo’nun Yüzde 10’u Batı Afrikalı Şirkete Satıldı
28.12.2021
1.211
A+
A-

Kablo ve LED aydınlatma üretimi yapan Samsun merkezli Borsan Kablo‘nun yüzde 10’u 12 milyon Dolar’a Togolu şirket Le Watt’a satıldı. Hisse devir ve ortaklık töreni Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Borsan tesislerinde gerçekleşti.

Malzeme toptancılık ve dağıtım alanında faaliyet gösteren Le Watt şirketi 20 yılı aşkın süredir Borsan Kablo’nun distribütörlüğünü yapıyordu. Borsan Kablo ve Le Watt, 2 yıl önce aldıkları kararla distribütörlük ilişkisini farklı bir boyuta taşıdı. Bu doğrultuda Togo’da bir kablo fabrikası ve bir aydınlatma fabrikası kurma kararı alındı.

Kablo fabrikası geçtiğimiz aylarda üretime başlarken, aydınlatma fabrikasının da altyapı yatırımları tamamlandı. Aydınlatma fabrikasının yeni yılın ilk çeyreğinde üretimin başlatılması planlanıyor.

Borsan Kablo ve Le Watt şirketlerinin ilişkisi bu iki yeni fabrikayla sınırlı kalmadı. İki şirket ortaklık yapmak üzere anlaştı. Borsan Kablo’nun toplam 120 milyon Dolar değer üzerinden yüzde 10 hissesi, 12 milyon Dolar karşılığında Le Watt’a devredildi.

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez ve Le Watt Şirketler Grubu Sahibi Assaad Joseph Azar imzaları atarak bu anlaşmayı resmileştirdi.

Borsan Kablo, elde edilen kaynağı üretimini ve ihracatını artırmak amacıyla kullanmayı planlıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.