Aydınlatma Portalı Sektörde Lider Olma Yolunda

2 Mart 2016’da yayına başlayan Aydınlatma Haber, Duyuru ve Bilgi Portalı Aydinlatma.gen.tr; sosyal medyanın da gücünü arkasına alarak kısa sürede yüksek ziyaretçi sayısına ulaştı.

Aydınlatma Portalı Sektörde Lider Olma Yolunda
27.03.2016
78
A+
A-

2 Mart 2016’da yayına başlayan Aydınlatma Haber, Duyuru ve Bilgi Portalı Aydinlatma.gen.tr; sosyal medyanın da gücünü arkasına alarak kısa sürede yüksek ziyaretçi sayısına ulaştı.

Ülkemizde özellikle Aydınlatma konusunda paylaşımlarda bulunan 3 portal bulunuyordu. Bu portallar iki veya üç günde bir yeni içerik yayınlamaktaydı. Portalımız temel olarak bu yetersizliğe cevap vermek maksadıyla tasarlandı. Aydinlatma.gen.tr’de uluslararası medya kuruluşlarında yayınlanan ilginizi çekebilecek tüm haberler bekletilmeden yayına alınmaktadır. Bunun yanı sıra ülkemizde aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmalara ait özel haberler de kurumsal kategorisinde düzenli olarak yayınlanmaktadır. Yerli firmalarımızın marka iletişim gücünü arttırmak, ürün ve hizmetlerini kolayca duyurabilmek için firmalarımıza destek oluyoruz.

Sektördeki portalların durumunu aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz.

Site 1
Kuruluş Tarihi: 05.02.2009
Ziyaret Sayısı: ~8000/Ay
Alexa Sırası: 3.063.030
PR: 4

Site 2
Kuruluş Tarihi: 06.05.2014
Ziyaret Sayısı: ~5000/Ay
Alexa Sırası: 3.384.286
PR: 0

Site 3
Kuruluş Tarihi: 05.03.2014
Ziyaret Sayısı: ~3000/Ay
Alexa Sırası: 4.472.158
PR: 0

Aydınlatma Portalı
Kuruluş Tarihi: 02.03.2016
Ziyaret Sayısı: +3000/Ay
Alexa Sırası: 8.043.871
PR: 0

Aydınlatma sektöründe eleman arayan firmalarımıza ait ilanları da “İş İlanları” bölmününde yayınlıyoruz. Hafta boyunca siteye girilen haberleri takip edebilmeniz için bir e-posta bültenimiz var. Anasayfa’da sağ alt köşede yer alan kayıt formuyla haftalık bültenimize kolayca kayıt olabilirsiniz.

İlk internet sitemi 2005 yılında emreyilmaz.net adıyla kurdum, kişisel bir internet sitesiydi ancak zamanla bu site üzerinde TV kanallarını izletmeye başladım. O dönem Adsense ortaklığının açtığı gelir kapıları ilgimi çekiyordu, dolayısıyla sürekli siteye yeni şeyler katarak güçlendirmeye çalıştım. Güzel ziyaretçi sayım ve iyi denecek seviyede gelirim vardı. 2007 yılında Türkiye’nin ilk dizi sitesi canlidizi.com’u kurdum. Kısa sürede duyuldu, herkes tarafından bilinen bir site haline geldi. Daha lise yıllarımda İzmir ve İstanbul’da iki kişi çalıştırıyordum. Günlük 300.000’in üzerinde tekil ziyaret alan internet sitesi sayesinde Adsense ortaklığı ile o yıllarda hayal bile edemeyeceğim miktarda kazanç sağladım. O dönemlerde, Doğan Yayın Grubu’na ait bir reklam firmasıyla anlaşma yapınca, sitenin ilk ay elde ettiği gelir grubun ilgisini çekti. Kanallarında yayınlanan dizilere ait içeriklerin telif hakkı gerekçe gösterilerek kaldırılması hususunda uyarıda bulundular, bu uyarının hemen ardından 2008 yılının yaz aylarında siteyi satışa çıkardım. Kısa sürede alıcı buldu ve satışını gerçekleştirdim.

O tarihten bu yana internete uzak değilim ancak büyük projelere girmiyorum. Çalıştığım sektör aydınlatma konusunda da kendi blogumda paylaşımlarda bulunuyordum. Ancak bu site üzerinde aldığım yoğun ilgi beni oldukça şaşırttı. Özellikle sektörde yeni arkadaşlarımız sıkça kişisel blogum üzerinden benimle irtibat kuruyordu. Bu ilgi aydinlatma.org’nin doğmasına sebep oldu.

Aydınlatma Portalı, çok kısa süre içerisinde Google’dan 306 index aldı. “Aydınlatma Portalı” kelimesinde Google arama motoruna 23’üncü sıradan giren sitemiz şu anda 2’nci sırada yer almaktadır. 30-60 gün gibi bir süre içerisinde birinci sırada yerimizi alacağız. “Aydınlatma” kelimesinde de kısa vadede ilk 3 sayfa içerisinde, uzun vadede ise ilk sayfada yer almayı bekliyoruz.

Bu büyüyen portalda siz de reklamlarınızla yer alabilirsiniz. Tüm reklam seçeneklerinde %50 indirim yapılmıştır. Reklam paketlerini incelemek için tıklayınız.

İlk sponsorlarımız Web Elektrik ve Kayra Aydınlatma’ya da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
Emre Yılmaz
Aydınlatma Portalı Kurucusu

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.