Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması İle 6 Ayda 166 Bin Lamba Onarıldı

Yanmayan sokak lambalarına daha hızlı müdahale edilmesi için geliştirilen Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması sayesinde 6 aylık bir süre içerisinde 166 bin lambanın onarıldığı açıklandı. Sokak lambalarındaki arızalar bildirimi takiben ortalama 11 saatte giderildi.

Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması İle 6 Ayda 166 Bin Lamba Onarıldı
07.11.2019
135
A+
A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından geliştirilen Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması‘yla arızalı sokak lambaları cep telefonuyla fotoğraflanarak kolayca ilgili dağıtım şirketine bildiriliyor.

Bildirimin ardından dağıtım şirketine arızayı gidermesi için azami 48 saate kadar süre veriliyor.

Yanmayan sokak lambalarına daha hızlı müdahale edilmesi için geliştirilen Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması sayesinde 6 aylık bir süre içerisinde 166 bin lambanın onarıldığı açıklandı.

Sokak lambalarındaki arızalar bildirimi takiben ortalama 11 saatte giderildi.

Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması, iOS ve Android işletim sistemli akılılı telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulamaları yayınlandıktan sonra 64 bin kişi tarafından indirildi ve 167 bin ihbar yapıldı. Bu ihbarlara konu arızaların yüzde 99‘u onarıldı.

Dağıtım şirketi yapılan ihbarı dikkate almazsa ve bölgeye göre 24-48 saat içerisinde sorunu çözmezse şirkete ceza kesiliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.