Avrasya Tüneli Lighting Design Awards 2017’de Yarıştı

Avrasya Tüneli, aydınlatma projesiyle Lighting Design Awards 2017’de Topluluk ve Kamusal Alan Projesi kategorisinde ülkemizi temsil etti.

Avrasya Tüneli Lighting Design Awards 2017’de Yarıştı
26.05.2017
562
A+
A-

Avrasya Tüneli, aydınlatma projesiyle Lighting Design Awards 2017‘de Topluluk ve Kamusal Alan Projesi kategorisinde ülkemizi temsil etti.

Tünelin mimari aydınlatma tasarımını Skira Aydınlatma firmasından Dean Skira yaptı. Zeki Kadirbeyoğlu ise Avrasya Tüneli’nin aydınlatma danışmanıydı.

Ülkemizi başarıyla temsil eden proje malesef birinciliği yakalayamadı. Bu kategoride birincilik ödülünü Londra, İngiltere’de bir park; Gasholder Park aldı. Finlandiya’dan Pikisaarensilta Köprüsü ve Boston, ABD’den Mapparium övgüye layık görülen kamu projeleri arasında yer aldı.

Avrasya Tüneli’nin iç mimarisinde uygulanan aydınlatma teknikleri geleneksel Türk mimarisinden gelen motiflerle İstanbul’un kimliğini yansıtıyor.

Bu proje ile Türkiye’de ilk kez tünel aydınlatmasında tamamıyla LED aydınlatma çözümleri kullanıldı.

LED aydınlatma sistemi, sürücülerin konfor ve güvenliğini esas alarak kademeli bir aydınlatma sistemi uyguluyor. Böylelikle, tünelin giriş ve çıkışlarında sürücülerin tünele ve gün ışığına kolay bir şekilde adapte olmaları sağlanıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.