Argesys Elektronik IstanbulLight’a Hazırlanıyor

Argesys Elektronik, sektörde yeni bir firma gibi görünse de aslında ekip, elektronik ve aydınlatma sektöründe uzunca yıllardır farklı çatılar altında faaliyet gösteriyor. Argesys’yi daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Argesys Elektronik IstanbulLight’a Hazırlanıyor
01.07.2018
156
A+
A-

Argesys ekibi, 1980 yılında Üçel Elektronik ile Elektronik sektörüne giriş yapmıştır. 1990 yılının sonuna doğru ortaklığını bitirerek 1991 yılının başında ASSAN Elektronik firmasını kurmuştur.

ASSAN Elektronik kurulduktan sonra, Türkiye ve yurtdışı için iyi bir üretici ve AR-GE firması olma yolunda olduğunun haberini vermeye başlamıştır. Bu tarihten itibaren gerek yan sanayi üretim ve özel tasarımlar, gerekse TV’lerde izlenilen İner misin Çıkar mısın, Çarkıfelek, Turnike, Riziko, Aileler Yarışıyor gibi birçok yarışma programının Elektronik ve Aydınlatma tarafının vazgeçilmez ismi olmuştur.

Teknolojinin ilerlemesi ve Elektroniğin gidiş yönü dolayısıyla Türkiye’de bir ilki LED’li aydınlatma ürünlerini 2003 yılında Reklam ve Aydınlatma sektöründe kullanılmak üzere tasarlamaya ve üretmeye başlamıştır. Başta Türkiye ve yurtdışı olmak üzere Cezayir, Rusya, Almanya, İsviçre, ABD, Tunus, Romanya vb. birçok ülkeye üretim ve tasarım yaparak dünyaya ismini duyurmaya başlamıştır.

Ekip, 2014 yılında sektör içerisindeki yatırımcı bir grup ile bir birleşme yaptıktan sonra Nisan 2017 tarihinde hisselerin tamamını satarak ticari ilişkiyi bitirmiştir. Mayıs 2017 tarihinde Argesys Elektronik A.Ş. firmasını kurmuştur. Ar-Ge tabanlı olan Argesys Elektronik, hem elektronik sektöründe hem de aydınlatma sektöründe üretimler ve tasarımlar yapmaktadır. Toplam üretim tesisleri 2.400m2’dir. Dizgi kapasitesi şuan için 50.000 kompanent/saat’dir.

Argesys Elektronik, geçmiş referansları ve çözüm ortaklarıyla büyümeye devam ediyor. Şirketin, internet sitesi üzerinden online satış kanalı çok yakında aktif olacak. Argesys, IstanbulLight Fuarı’nda Hall 9 – C-101’de yer alıyor.

Firma hakkında detaylı bilgi edinmek ve iletişim bilgilerine ulaşmak için Argesys Elektronik firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.