Beymen Mağazalarına Philips’ten LED Aydınlatma Dönüşümü

Aydınlatma alanında dünya lideri Philips Aydınlatma, lüks perakende sektörünün öncüsü Beymen’in mağazalarının LED dönüşümünü gerçekleştiriyor.

Beymen Mağazalarına Philips’ten LED Aydınlatma Dönüşümü
24.11.2016
537
A+
A-

Aydınlatma alanında dünya lideri Philips Aydınlatma, lüks perakende sektörünün öncüsü Beymen’in mağazalarının LED dönüşümünü gerçekleştiriyor.

Beymen Bursa Korupark Mağazası ile başlayan LED dönüşüm projesinde, mevcut halojen spot lambaların yerini, ışığın kalitesinden ve parlaklığından ödün vermeyen Philips MASTER LEDspot lambalar aldı. Projede, Beymen müşterilerinin konforu göz önünde bulundurularak, yüksek renksel geri verim değerine sahip ve çevresine ısı yaymayan LED spot lambalar tercih edildi. Bu projede mevcut 75W halojen spot lambalar yerine sadece 15W enerji tüketen LED spot lambalar kullanılarak toplamda %80’in üzerinde enerji verimliliği sağlanması hedefleniyor.

Levfu Mağazacılık Finans Direktörü Kemal Sakin, konuyla ilgili olarak şu yorumlarda bulundu: “LED ürünlerine yatırımı, yatırım maliyetlerinin çok yüksek olması sebebiyle ihtiyacımız olduğu halde yıllarca beklettik. Birçok marka LED inceledik fakat Philips’in mağazamızda kullandığımız ürününün renk ve maliyetini görünce ilgimizi çekti. Yaptığımız analizde yatırım yapmanın uygun olacağını ve riskin üstlenilebileceğine karar verdik. İlk aydan itibaren yaptığımız ölçümlerde çok doğru bir iş yaptığımızı anladık. Çünkü sadece dört aylık bir sürede tüm yatırımımızın %40’ını tolere etmiş olduk. İlgili ürünü mağazacılık sektöründe yatırım ve verim yönünden çok güzel bir ürün olduğunu ve mağazacıların mutlaka değerlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz”.

beymen-magazasi-philips-led-aydinlatma-2

Beymen mağazasında tercih edilen ürünler

Philips LEDSpot lambalar özellikle mağaza, galeri, restoran, otel ve müze gibi tasarımın ve renk kalitesinin ön planda olduğu aydınlatma uygulamaları için ideal. Beymen Korupark Mağazasında da; genel aydınlatma, vitrin aydınlatması ve vurgu aydınlatması amacıyla Philips LED spot lambalar ile LED dönüşümü sağlandı.

Dönüşüm esnasında dikkat edilen en önemli huşulardan biri de; hem Beymen müşterilerinin göz konforunun hem de giysilerin doğru ve canlı renklerde görünmesinin sağlanmasıydı. Philips MASTER LEDspot lambaların tercih edilmesinde, bu ürünün “anti-glare” kamaşma önleyici reflektöre sahip olması, (CRI 90) renksel geriverim 90 değerinin garantilenmesi etkili oldu. Sonuçta, mağazadaki mevcut G53 duylu halojen lambalar yerine 1200 adet Philips LEDSpot lambalar ile birebir dönüşüm sağlandı.

Bunun yanı sıra mağazanın farklı bölümlerinde ihtiyaç duyulan gizli aydınlatma noktalarında da 900 adet Philips Trunklinea LED bant armatür tercih edildi.

beymen-magazasi-philips-led-aydinlatma-3

Mağazalarda spot aydınlatma için ideal çözüm

Zarif tasarımlı Philips MASTER LEDspot LV AR111, farklı vurgu aydınlatma uygulamalarına yönelik çeşitli ışın huzme açıları sunuyor. UV (ultraviole) ve IR (infrared) gibi zararlı ışınlar yaymıyor, ısıya duyarlı nesnelerin (gıda, organik malzemeler, tablolar, vb.) aydınlatılması için ideal çözüm sunuyor. Patentli akıllı sürücüsü Transformax, mevcut elektromanyetik ve elektronik halojen trafolarla geniş bir uyumluluk sağlıyor. CRI 90 renksel geriverim indeksine sahip bu lambalar sayesinde renkler daha canlı ve parlak görünüyor. Yenilenen reflektör tasarımı, ışığı tek noktada toplayarak gölgelenme riskini azaltıyor. Kamaşma önleyici “anti-glare” özelliği ise yüksek kullanıcı konforu sunuyor.

beymen-magazasi-philips-led-aydinlatma-4

Philips Aydınlatma

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.